Fotografie agentury Reuters pomáhají dětem v nouzi

Praha 17. května (PROTEXT)

Dnešní dvanáctou hodinou polední bude zahájen již 8. ročník charitativní internetové aukce nazvané Šance pro děti. V aukci bude nabídnuto sto velkoformátových fotografií z celého světa pořízených fotoreportéry a spolupracovníky zpravodajské agentury Reuters. Výtěžek veřejné fotoaukce bude určen vybraným kojeneckým ústavům, dětským domovům a občanskému sdružení Děti patří domů zaměřenému na podporu pěstounské a adoptivní péče. V posledním ročníku se podařilo získat 512.500 korun.

Veřejnost se aukce bude moci zúčastnit od 17. května do 1. června 2017 na stránkách http://www.sanceprodeti.cz

Novinkou letošního roku je spolupráce se společností Czech Photo, která organizuje prestižní soutěž Czech Press Photo. Díky její vstřícnosti budou vybrané snímky po dobu aukce vystavené v galerii Czech Photo Centre, a tak dostupné široké veřejnosti.

"Naším cílem je hlavně dostat děti domů. A když se to hned nepodaří, tak alespoň pomoci v kojeneckých ústavech a dětských domovech zlepšit podmínky tak, aby se v nich děti cítily lépe," uvádí Toufik Dallal, ředitel mediální divize zpravodajské agentury Reuters pro východní Evropu. "Fotografie jsou autentické, žádné pózy či prvoplánovost. Budou reprezentativní ozdobou každého firemního i soukromého interiéru. Dobrou vůli pomoci dobré věci snad u potenciálních dražitelů vyvolá právě jejich opravdovost," dodává. Letošní výtěžek poputuje do kojeneckých ústavů a dětských center ve Dvoře Králové, Janovicích u Rýmařova a Zbraslavi a do spolku Děti patří domů ve Svitavách. Nutno zmínit, že finanční dary putují od dárců přímo k zmíněným organizacím. Vydražené finanční prostředky budou v plné výši využity na přímé potřeby dětí v těchto ústavech a na podporu hostitelských, pěstounských a adoptivních rodin dětí z dětských domovů.

O přízeň dražitelů se utká celkem 100 velkoformátových fotografií z celého světa v kvalitním hliníkovém rámu, rozdělených do tématických sekcí: lidé, zvířata, příroda a panorama, sport a různé. Pro velký úspěch bude zachována také kategorie s makrofotografií přírody nazvaná Makrosvět Milana Blšťáka, předního českého fotografa.

V roce 2007 získal tento charitativní projekt světové zpravodajské agentury Reuters výroční cenu Internet Effectiveness Award v kategorii Charita.

Podrobné informace o charitativní internetové fotoaukci Šance pro děti naleznete na http://www.sanceprodeti.cz

Kontakt:

Thomson Reuters Czech Republic s.r.o.

Naďa Benešová

e-mail: nada.benesova@thomsonreuters.com

Tel.: +420 224 190 424

Mobil: +420 724 008 273

Jakub Chramosta

e-mail: jakub.charamosta@thomsonreuters.com

Tel.: +420 224 190 404

Mobil: +420 607 810 101

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-sociální-výtvarné-internet-charita-děti-Reuters

Category

PC, Internet, telecommunications, post service
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement
Culture, entertainment, hobbies

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.