Autorka Simona Ahrnstedtová přijede do Prahy

Praha 20. dubna (PROTEXT)

Švédská spisovatelka s českými kořeny navštíví v dubnu Prahu. Žena, která je ve Švédsku slavnější než Nora Roberts, přijede představit knihu Nepřátelé a milenci.

Simona Ahrnstedtová, spisovatelka píšící o ženách a pro ženy, se narodila roku 1967 v Československu. Její rodina o rok později emigrovala a usadila se ve Švédsku. Ahrnstedtová studovala několik různých oborů (filmové umění, jazyky, práva) a zároveň se věnovala psaní úspěšných historických románů. V posledních letech se proslavila v nové vlně švédské romantické literatury i dalšími svými díly a stala se konkurencí tak známých jmen, jako je například Nora Roberts.

Nepřátelé a milenci, její první román ze současnosti, ve Švédsku okamžitě zaznamenal ohromný úspěch - jenom tam se ho prodalo přes 60 000 výtisků, a brzy přišly nabídky na překlad do angličtiny, němčiny a dalších jazyků. Neotřelý milostný příběh z prostředí vysokých financí vydalo nakladatelství Metafora. Simona je mistrnou vypravěčkou, nehty si budete kousat napětím a knihu neodložíte, dokud se nedozvíte, jak to bylo dál. Zapomeňte na všechny předsudky a klišé, které jste kdy o "červené knihovně" slyšeli. Tohle je inteligentní zábava, plná lásky a vášně.

Autorka přijede navštívit jarní Prahu a 26. dubna vystoupí od 17 hodin v pražském knihkupectví Palác knih LUXOR, aby se setkala s českými čtenáři a pokřtila svou knihu Nepřátelé a milenci. Rolí kmotrů se ujmou herečka Diana Šoltýsová, kterou můžete vidět například v Městských divadlech pražských či 3D company. Druhým kmotrem se stane herec Václav W. Kraus, na něhož se můžete jít podívat například do Divadla v Celetné.

Můžete se těšit na ukázky z knihy a povídání s autorkou i kmotry. Dalším hostem se stane také Irena Lysáčková, překladatelka knihy Nepřátelé a milenci. Dozvíme zajímavosti o psaní, překládání ze severských jazyků, životě ve Švédsku, poptáme se na autorčiny vazby na Českou republiku a samozřejmě nebude chybět soutěž o knížky a nakonec autogramiáda.

Kontakt:

nakladatelství METAFORA

tel./fax: +420 274 771 407, +420 274 770 056

www.metafora.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-Švédsko-literatura-trh-Ahrnstedtová-Metafora

Category

Retail chains and goods distribution
Culture, entertainment, hobbies

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

Václav W. Kraus

Simona Ahrnstedtová

Diana Šoltýsová jako Frida K.

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.