Skiareál Harrachov spolupracuje s Bobovou dráhou

I na jaře pokračuje spolupráce Sportovního areálu s Bobovou dráhou

I na jaře pokračuje spolupráce Sportovního areálu s Bobovou dráhou

Harrachov (Semilsko) 20. března (PROTEXT)

Sněhové podmínky v harrachovském skiareálu jsou ideální pro luxusní jarní lyžování. Díky příznivým klimatickým podmínkám a vydatnému lednovému sněžení se daří stále udržovat komfortní vrstvu sněhové pokrývky. V současné době leží aktuálně na sjezdovkách okolo 70 cm sněhu. Jeho kvalita je pak hodně závislá na aktuální teplotě a klimatických podmínkách.

Od pondělka 20. března se mění ceny skipasů a v platnost vstupuje ceník pro vedlejší sezonu. Doslova cenovou nirvánu ocení lyžaři od 3. dubna, kdy začíná jarní pád cen, kdy klesají každý týden ceny o dalších sedm procent.

„Měli jsme už od podzimu kvalitní základ a pak intenzivně sněžilo, díky tomu budeme určitě lyžovat minimálně do velikonočních svátků. Naše hlavní červená sjezdovka z Čertovy hory do města je na severním svahu, kde sníh měkne a odtává pomaleji. Letos budeme mít mimořádně dlouho v provozu ještě i sjezdovky na východních svazích, plánujeme, že by se na modré a červené do Rýžoviště mohlo lyžovat až do 9. dubna v případě, že to klimatické podmínky dovolí,“ říká ředitel Sportovního areálu Harrachov Jiří Krejčí.

V provozu jsou tak stále obě lanové dráhy a lanový vlek DOPLÍK, který obsluhuje večerní lyžování. To v Harrachově navazuje přímo na celodenní provoz. Od neděle do čtvrtka se večer lyžuje do 18 hodin, v pátek a v sobotu je vlek v provozu až do 20:00.

„Patříme už roky k resortům, které uzavírají v Krkonoších zimní sezonu, společně s Pradědem a Mísečkami. Přestože obě střediska leží ve výšce 1300 m.n.m. a v Harrachově horní stanice lanovky jen v 1000 m.n.m., jejich 500 metrů dlouhým svahům naše téměř dvoukilometrová sjezdovka úspěšně konkuruje. Startujeme už v osm hodin ráno a dopoledne je to opravdu hezké lyžování, odpoledne je pak vhodnější spíš na snowboard, padá se do měkkého, akorát to chce kvalitní nepromokavé kalhoty,“ dodává s úsměvem Jiří Krejčí.

I na jaře pokračuje spolupráce Sportovního areálu s Bobovou dráhou.

„Po celou zimní sezonu měli lyžaři k dispozici výhodný balíček, kde si za zvýhodněnou cenu mohli koupit skipasy na lanovou dráhu s jednou jízdou na bobové dráze. Kromě lyžování a snowboardingu si tak mohli užít v Harrachově i další zábavu. Spolupráce se osvědčila, lidé byli spokojeni a tak i na jaře je možné si k některým jízdenkám na lanovku pořídit v rámci jarního balíčku také lístek na Bobovku,“ pochvaluje si spolupráci předseda představenstva společnosti První bobová a.s. Vít Moudrý.

V Harrachově, tradičním horském resortu a hlavním městě západních Krkonoš tak sezona rozhodně nekončí. Na své si mohou přijít i příznivci klasického lyžování, na víkend se ještě do konce března upravuje i základní okruh běžecké magistrály.

Lenka Angelika Tichá

tisková mluvčí

tel.: 604236757, e-mail: ticha@cuscz.cz

Vít Moudrý

předseda představenstva První bobová a.s.

tel.: 602 341 227, e-mail: santori@volny.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-počasí-rekreace-hory-firmy-První bobová-Sportovní areál Harrachov

Category

Sport
Tourism and travel services
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

Liberec region

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.