Tržby společnosti LONGi Green Energy Technology se v roce 2016 téměř zdvojnásobily

Si-an (Čína) 18. března (PROTEXT/PRNewswire)

Výrobce monokrystalických ingotů, panelů a modulů zveřejnil minulý týden zprávu o výši svých výnosů za rok 2016, ze které vyplývá, že dosáhly částky 11,5 miliardy RMB a jeho čistý zisk představoval 1,547 miliardy RMB.

Společnost LONGi Green Energy Technology Co., Ltd. zveřejnila své finanční výsledky za rok 2016, ze kterých vyplývá, že tržby dosáhly částky 11,531 miliardy RMB, což představuje meziroční nárůst až o 93,89 % a její čistý zisk dosáhl 1,547 miliardy RMB, opět s významným meziročním nárůstem o 197,36 %. Zisk na akcii představoval 0,86 RMB, tedy nárůst o 177,42 % ve srovnání s minulým rokem. Průměrná vážená výnosnost čistých aktiv po zdanění (WARA) byla 21,15 %, což znamená nárůst o 9,18 procentních bodů, a konsolidovaná marže hrubého zisku dosáhla míry 27,48 %, tedy také nárůst o 7,11 procentních bodů ve srovnání s loňským rokem.

Významné zlepšení výkonnosti společnost LONGi zavděčuje své úspěšné snaze o odpoutání se od tradičních obchodních modelů, které spoléhají pouze na solární panely, a přidala ještě výrobu modulů, která bude motorem růstu výnosů. V minulém roce dosáhl prodej solárních modulů částky 5,7 miliardy RMB, předstihl tak prodej křemíkových panelů (5,075 miliardy juanů) a stal se "zlatým dolem" příjmů společnosti. Hrubá marže z prodeje modulů dosáhla úrovně 27,2 %, což značně převyšuje marži z prodeje solárních panelů a oblasti polykrystalických křemíkových produktů a těsně se blíží marži z prodeje panelů, která se pohybuje na úrovni 28,16 %. Zdravá marže zisku zajistila v minulém roce čistý zisk 1,547 miliardy RMB.

Společnost LONGi bude dále rozšiřovat své kapacity v oblasti solárních článků a modulů. Několik projektů je již v realizační fázi: výroba solárních panelů a modulů s výkonem 500 MW v Indii, vertikálně integrovaná výroba ingotů/panelů/článků/modulů v Kuchingu, v Malajsii včetně článků a modulů s výkonem 500 MW a výrobních linek článků a modulů s výkonem 2 GW v Taizhou. Mezitím se společnosti LONGi Solar (dříve Lerri Solar) podařilo v únoru letošního roku propracovat na seznam dodavatelů modulů Úrovně 1, který sestavuje agentura Bloomberg New Energy Finance.

Prezident společnosti LONGi Solar Li Wenxue uvedl: "Do konce minulého roku dosáhla výrobní kapacita monokrystalických modulů celkového výkonu 5 GW a na letošní rok jsme si stanovili cíl 6,5 GW. Podle očekávání by společnost LONGi měla letos dodat solární články a moduly s celkovým výkonem 4,5 GW. Budeme sice dále pokračovat v rozšiřování zákaznické základny a zvyšování výnosů, ale zároveň budeme usilovat také o udržení takové marže zisku, která nám umožní růst zdravě a systematicky. Jsme odhodláni dále zdokonalovat naše produkty a technologii, protože věříme, že výkonnost produktů a kvalita přiláká nové zákazníky a bude pro náš podnik přidanou hodnotou."

O společnosti LONGi Solar:

LONGi Solar, dceřiná společnost firmy LONGi Green Energy Technology Company Limited, vyrábí monokrystalické solární články a moduly s cílem nabízet investorům v solárních elektrárnách nákladově úsporná řešení.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/478205/LONGi_Solar.jpg

Kontakt: Vivian Chu, +86-21-6104-7332, chuww@longi-silicon.com

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Čína-energie-2016-firmy-LONGi SOLAR

Category

Electricity, gas, heat and coal

Region

Asia, Australia

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.