GENIVI Alliance vybrána do programu Google Summer of Code

GENIVI Alliance logo (PRNewsFoto/GENIVI Alliance)

GENIVI Alliance logo (PRNewsFoto/GENIVI Alliance)

San Ramon (Kalifornie) 16. března (PROTEXT/PRNewswire)

GENIVI Alliance, otevřená komunita společného vývoje určená pro výrobce automobilů a jejich dodavatele, kteří stojí za rozšířením technologie in-vehicle infotainment (IVI) s otevřeným zdrojovým kódem a souvisejícího softwaru, oznámila, že její platforma GENIVI Development Platform (GDP) byla vybrána k účasti na letním programu Google Summer of Code (GSoC).

GENIVI Alliance logo

GSoC je celosvětový program, který se snaží přivést více vývojářů z řad studentů k vývoji softwaru s otevřeným zdrojovým kódem. Studenti spolupracují s organizací používající otevřený zdrojový kód na tříměsíčním programovacím projektu během letních prázdnin. Platforma GDP se stala jednou z 201 přijatých přihlášek z celkem 400 uchazečů. GDP je platforma pro vývoj s otevřeným zdrojovým kódem, v níž je možné rychle vyvíjet a představovat otevřené komunitě prototypy a inovativní IVI a související řešení pro automobilový průmysl.

"Program GSoC nabízí skvělou příležitost představit studentům software s otevřeným zdrojovým kódem v kontextu automobilového průmyslu""Pomáhá vychovat novou generaci softwarových vývojářů a poskytuje výbornou příležitost k využití talentů z akademické sféry pro vytvoření užitečného automobilového softwaru."

GSoC bude přijímat přihlášky studentů ve dnech od 20. března do 3. dubna. Po přijetí do programu bude studentům přidělen mentor z týmu GENIVI, během léta se budou věnovat kódování a 6. září dojde k vyhlášení výsledků. Více informací o programu naleznete na internetových stránkách GSoC a studenti, kteří by se chtěli dozvědět více o GDP a předložit své projektové návrhy, tak mohou učinit prostřednictvím GENIVI Wiki.

O GENIVI Alliance

GENIVI Alliance je nezisková aliance zaměřená na vývoj otevřeného systému in-vehicle infotainment (IVI) a platforma propojující dopravní průmysl. Aliance poskytuje svým členům celosvětovou networkingovou komunitu s více než 140 společnostmi. Zainteresované strany v oblasti automobilů s připojením k internetu propojuje se špičkovými světovými vývojáři v prostředí založeném na vzájemné spolupráci, jejímž výsledkem je volně dostupný middleware s otevřeným zdrojovým kódem. GENIVI má své sídlo ve městě San Ramon v Kalifornii.

Kontakt pro média - GENIVI Alliance:

Craig Miner

GENIVI Alliance

+1.248.840.8368

cminer@quell.com

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20160720/391617LOGO

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

USA-automoto-počítače-GENIVI Alliance

Category

Transport, cars, motorcycles, aircraft, ships, weapons
PC, Internet, telecommunications, post service

Region

USA, Canada, U.N.

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.