Společnost Clarivate Analytics představila novou produktovou řadu, která výzkumným pracovníkům sníží riziko a ušetří čas při hledání cílů v oblasti léků

Philadelphia 16. března (PROTEXT/PRNewswire)

Sada výzkumných nástrojů s názvem Drug Research Advisor umožňuje rychlejší přístup a informovanější rozhodování pomocí jediného nástroje s využitím nejlepší vizualizace a analýzy ve své třídě.

V oblasti objevování léků je výběr cíle v předklinické fázi vývoje náročný a zvolení správného cíle je pravděpodobně nejdůležitějším krokem v celém procesu objevování léků. Chybný krok při výběru takového cíle může být velmi drahý. Podle Centra lékařského výzkumu (CMR) byla v roce 2015 pravděpodobnost úspěšného přesunu potencionálního nového léku z fáze I na trh nižší než 10 % ve všech terapeutických oblastech, přičemž účinnost byla důvodem neúspěchu ve více než polovině pokusů ve fázi II a fázi III.

Ke snížení tohoto rizika a souvisejících nákladů je nyní dostupná nová sada nástrojů pro předklinické studie, a to Drug Research Advisor od společnosti Clarivate Analytics. Drug Research Advisor integruje hlavní kroky předklinického výzkumu do jednoho cloudového pracovního postupu, čímž umožňuje rychlejší přístup k informacím umožňujícím lepší rozhodování. Uživatelé sady Drug Research Advisor mohou nyní vyvozovat klíčový, manuálně zpracovaný obsah z produktů Clarivate Analytics Integrity (SM) a MetaCore (TM) pomocí jednoho nástroje s využitím nejmodernější vizualizace a analýzy.

První aplikace z řady Drug Research Advisor s názvem Target Druggability podporuje identifikaci cílů a výběr díky integraci lékové, biologické a experimentální inteligence, spolu s informacemi o konkurenci, do jednoho interaktivního výzkumného nástroje. Odborníci na zpracování dat společnosti Clarivate do něj zabudovali specifický skórovací algoritmus, který vyhodnocuje výběr cílů pro danou chorobu a hodnotí je podle jejich potenciálu stát se nejlepšími nebo prvotřídními. Tento hodnotící systém pomáhá snížit výběrový proces z 12 týdnů na méně než 30 minut.

Díky zvýšené efektivitě mohou nyní společnosti zkoumat vyšší počet cílů a vybrat ty nejvhodnější pro svá portfolia, tím eliminují čas a finanční prostředky vynakládané na nevhodné projekty; čímž ušetří miliony dolarů na nákladech a co je důležitější, umožní jim dodat na trh více léků zachraňujících život.

„Vzhledem k vysokému počtu faktorů, které výzkumní pracovníci musí při vyhledávání příležitostí dalšího vývoje prvotřídních nebo nejlepších léků posuzovat, jsou nuceni rychle vyhodnocovat okolnosti v oblasti cíleného záměru," uvedl Leo Lafferty-Whyte, ředitel oddělení Discovery & Translational Science Products společnosti Clarivate Analytics. „Aplikace Target Druggability zjednodušuje každodenní pracovní postupy našich zákazníků díky zviditelnění stále komplexnějších dat a tím jejich využitelnosti."

Jak tato aplikace funguje

Uživatelé aplikace Target Druggability začínají své vyhledávání od podmínek, cíle nebo léku a okamžitý výsledek ukazuje počet cílů spojených s touto podmínkou. Tyto výsledky jsou doprovázeny vizuální analýzou podle typu molekul a cílové rodiny. Užitečné barevné kódování, třídění a dimenzování může být také využito k zobrazení metadat souvisejících s těmito cíli, jako například nejvyšší fáze, které tento lék při tomto cíli dosáhl, aktivní versus neaktivní programy, druh cílové molekuly, biologické indikátory, zvířecí modely a úroveň genetických důkazů.

Dále mohou uživatelé začít vyhodnocovat úroveň rizika - nové cíle oproti prokázaným - a hodnotit výsledky na základě patentovaného algoritmu, který zkoumá důkazy v oblasti těchto cílů.

Přechodem do úrovně jednoho cíle mohou uživatelé také vyhledávat informace spojené s danými cíli, včetně doprovodných souhrnů manuálně získaných informací.

Co říkají zákazníci

Na samotném začátku procesu, kdy je 58 % cílů v oblasti léků již zkoumáno dvěma nebo více společnostmi, výběr nových výzkumných cílů, kterými se potřebujete výrazně lišit od konkurence a najít prostor na trhu, je riskantním podnikem.

Proto společnost Clarivate při vývoji tohoto produktu konzultovala se zákazníky. Jejich informace byly nesmírně přínosné.

Jeden z účastníků, Patrick Sieber, hlavní vedoucí laboratoře pro kardiovaskulární a fibrózní biologický výzkum a vývoj ve společnosti Actelion, poznamenal: „Díky aplikaci Target Druggability mohu rychle získat přehled o situaci v oblasti daného cíle, včetně podmínek a konkurence."

„Aplikace Target Druggability může pomáhat výzkumným pracovníkům při jejich postupu výběru cíle výzkumu nových léků díky poskytování správného kontextu pro rozhodování," uvedl Dave Deninger, vedoucí výzkumný pracovník společnosti Vertex Pharmaceuticals, který se také podílel na pilotáži tohoto projektu.

Produkt DRA Drug Research Advisor - Target Druggability získal nedávno ocenění jednoho z pěti nejlepších finalistů soutěže Fierce Innovation Awards.

Pro více informací o aplikaci Target Druggability nebo pro žádost o demo klikněte zde.

O společnosti Clarivate Analytics

Společnost Clarivate (TM) Analytics urychluje tempo inovací tím, že poskytuje důvěryhodné pohledy a analýzu pro zákazníky na celém světě a umožňuje jim prozkoumat, chránit a komercializovat nové nápady rychleji. Dříve jako divize duševního vlastnictví a vědy společnosti Thomson Reuters vlastníme a provozujeme řadu předních předplatitelských společností se zaměřením na vědecký a akademický výzkum, patentové analýzy a regulační normy, farmaceutickou a biotechnickou inteligenci, ochranné známky, ochranu domén a správu duševního vlastnictví. ClarivateTM Analytics je nyní nezávislá společnost s více než 4000 zaměstnanci, působící ve více než 100 zemích na celém světě a vlastnící světoznámé značky, ke kterým mezi jinými patří Web of Science (TM), Cortellis (TM), Thomson Innovation (TM), Derwent World Patents Index (TM), CompuMark (TM), MarkMonitor® a Techstreet (TM). Více informací najdete na webových stránkách clarivate.com.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/478775/Clarivate_Analytics_Target_Druggability_Results.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/455613/clarivate_logo_for_press_release_Logo.jpg

Kontakt: Heidi Siegel, Clarivate Analytics, ředitelka pro vnější vztahy, +1 215 823 5646 (o), +1 215 356 4504 (m),heidi.siegel@clarivate.com; Jennifer Figueroa, Clarivate Analytics, vztahy s médii, jennifer.figueroa@clarivate.com, 203.824.6261

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

USA-léky-zdraví-věda-trh-Clarivate Analytics

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals
Education
Retail chains and goods distribution

Region

USA, Canada, U.N.

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.