Pozvání na výstavu obrazů "Mistři české krajinomalby" ze sbírky Karlštejnské a.s. ve spolupráci s S.V.U. Mánes

Praha 20. května (PROTEXT)

Návštěvník výstav bývá uvyklý jistému stereotypu. Uvítá monografickou přehlídku slavného autora, je překvapen nápaditostí objevného výstavního tématu anebo polekán nepochopenou instalací. Ta naše je v nejlepším slova smyslu krotká, vlídná a přece dosti vzrušující pro ty, kteří mají rádi české krajináře a jsou připraveni dovídat se o nich více. Bude také - a to je její specifikum - o výtvarnících a obrazech méně slavných, ale zaznamenáníhodných a překvapivě nevšedně krásných.

Reprezentativní výstava českého malířství představuje široké veřejnosti v mnoha slohových variacích vzácné obrazy, které buď nejsou dlouhodobě dostupné, nebo jsou dosud zcela neznámým objevem, a obohacuje tak zásadně výstavní život hlavního města na prahu léta.

Galerie S.V.U. Mánes Diamant

Spálená 4, Praha 1 - Nové Město (roh ulic M. Rettigové a Lazarské)

8. června — 29. července 2011

Otevřeno úterý - neděle od 12 do 18 hodin.

Kontakt:

Petra Procházková

mobil: 773569546

e-mail: petra.prochazkova@karlstejnska.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-výtvarné-firmy-Karlštejnská a.s.

Category

Culture, entertainment, hobbies

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.