Odpadová aplikace pomáhá, nyní i v brněnském hantecu!

Kam s ním? Gómem války!


Komplet 150 jařin to zhaftlo, než sme čapli klap hlášku na nerudovské tázanec "Kam s ním?". Može za to špicové úmak konópků ze štatlové sajtny Vypucujme Česko - jejich novodur aplikaca "Kam s ním", kerá to fčil rozčísla...


Situaca se za 150 jařin echt nezměnila a vomletý "Kam s ním?" hir máme dovčil. Je to imrvére to samý. Semtam hafo brajglu country, gumy z karizón ve škarpách, idiotboxy a inčí zgarby vylifrovaný u lesa a novodur k temu eště rozházený dekle na sandál...


"Šest jařin curyk sme kvůlivá temu dohókoli s našó sajtnó slezinu Vypucujme Česko, do kerý se minulýho járu podařilo ukecat víc jak 150 000 konópků a kocórů po celé country. Nechcem ale furt fachčit ordnung krzevá brajgl, co dělajó šlompáčtí strupi a podobní levingstoni. Tak sme vygómali aplikacu "Kam s ním", aby všici měli šajnu a ánung...," hókl nám kořeň, co to ufachčil - Míra Kubásek z Oltecu.


Aplikaca ti dá cund, kam možeš skoro pod skobó a hlavně grátis vodlifrovat sortýrované brajgl z kéru, ale aji fóknót oltecový klepky, gumy z karizóny nebo chrchle, různý vyšeptaný eletrobazmeky, echt velký zgarby, aji nebezpečné eklhaft. Dostaneš k temu hlášku, esi só machl nebo vodryglovaný brajglplacy a kvelby, kde ti vemó curyk různý dreky. A eště ti to aji pustí navigacu, abys mohl svištět na vybrané tympl. "Tam kde máme ánunk o konyštondech na sortýrované brajgl, třeba ve Švédsku, nebo u nás ve Štatlu si to normálka špizneš v mapě, kde je hafo víc jak 50.000 takovéch štontů. Aplikaca novodur valí aji hantec, tož včil budó gómat války aji patrioti," pípl Mira.


Leda mlíkařka může helfnót kam s ním? To platilo za Žanka Nerudy v 19. kilojáru. Fčil na to máme topovó aplikacu, keró špizneš na www.KAMsNIM.cz.


Radek Janoušek

Sajtna z www.UklidmeCesko.cz

radek@uklidmecesko.cz


Překlad

Kam s ním? Víme!


Celých 150 roků trvalo, než jsme dostali uspokojivou odpověď na nerudovskou otázku "Kam s ním?". A to díky novému projektu brněnského spolku Ukliďme Česko a jeho aplikaci "Kam s ním", která dává jasnou odpověď...


Situace se za 150 let nijak zásadně nezměnila a letité "Kam s ním?" řešíme dodnes. Je to pořád stejné. Černé skládky, pneumatiky odložené v příkopech, televizory a další odpady pohozené u lesa a nově k tomu ještě poházené roušky.


"Před šesti roky jsme proto založili s kolegy akci Ukliďme Česko, do které se vloni zapojilo více než 150.000 dobrovolníků v loňském roce. Naším cílem však není donekonečna uklízet po nepořádných a nezodpovědných spoluobčanech. Z toho důvodu jsme vyvinuli aplikaci "Kam s ním", pro ty, kteří by snad nevěděli...," říká autor projektu Miroslav Kubásek.


Aplikace poradí, kde můžete co nejblíže a v drtivé většině i bezplatně odevzdat jak vytříděný odpad z domácnosti, tak například prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elektro, baterie, velkoobjemový odpad, nebo třeba i odpady nebezpečné. A nejen to. Obsahuje i provozní doby sběrných středisek či míst zpětného odběru, včetně možnosti navigace na tato místa. "Tam, kde jsou k dispozici data o kontejnerových stáních na tříděný odpad, například v Praze, či Brně, lze tato místa jednoduše vyhledat a zobrazit v mapě, která obsahuje celkem přes 50.000 odběrných míst. Nově je aplikace přeložena i do hantecu, takže nyní budou mít přehled i brněnští patrioti," dodává Kubásek.


Jedině mlíkařka může pomoci kam s ním? To platilo za dob Jana Nerudy v 19. století. Nyní je zde pro vás aplikace, kterou naleznete na www.KAMsNIM.cz


Kontakt:

Radek Janoušek

Spolek Ukliďme Česko

radek@uklidmecesko.cz

Keywords ČR-odpady-internet-Ukliďme Česko

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.