Komentář ke krizovému zákonu volně k dispozici v ASPI online

Praha 25. března 2020 (PROTEXT)

Reagujeme na aktuální situaci a všem otevíráme bezplatný přístup k jedinému komentáři krizového zákona (č. 240/2000 Sb.) na trhu, který tento zákon podrobně vysvětluje.

Text komentáře je nyní přístupný všem zájemcům zdarma v ASPI online.

Autoři komentáře Jiří Vaníček a Ondřej Vodehnal vysvětlují systém krizové legislativy, jejíž jádrem je právě tento zákon. Krizový zákon řeší nejen povinnosti fyzických a právnických osob při krizovém stavu, pravomoc a působnost státních orgánů a orgánů obcí a krajů, ale také i náhradu škody vůči státu, kterou má uhradit v příčinné souvislosti s krizovými opatřeními. Náš komentář se nezaměřuje pouze na teoretický právní výklad, ale snaží se cílit spíše na praktické aspekty aplikace krizového zákona.

Podrobný komentář v ASPI v se vám určitě bude hodit jako návod, na co máte nárok a jak správně postupovat.

ASPI je znalostní systém společnosti Wolters Kluwer ČR, a.s., s nejrozsáhlejší databází předpisů a judikatury a více než 1 300 titulů od renomovaných autorů: komentáře, monografie, časopisy a články, průvodce v různých právních oblastech, navigátory, komentované vzory a další praktické nástroje.

Kontakt:

Jiřina Mastníková

Marketing Manager

Wolters Kluwer ČR, a.s.

Keywords ČR-právo-zákon-ASPI-Wolters Kluwer

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Politics, public administration and courts

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.