IKEA stahuje z prodeje cestovní hrnek TROLIGTVIS

IKEA stahuje z prodeje cestovní hrnek TROLIGTVIS

IKEA stahuje z prodeje cestovní hrnek TROLIGTVIS

Společnost IKEA žádá všechny zákazníky, kteří si koupili cestovní hrnek TROLIGTVIS s označením "Made in India", aby ho přestali používat. Nedávné výsledky testů ukázaly, že obsah chemikálií ve výrobku může překračovat předepsané limity. Proto IKEA žádá všechny své zákazníky, kteří cestovní hrnek mají, aby ho vrátili do obchodního domu IKEA, kde jim budou v plné výšce vráceny peníze.

Bezpečnost výrobků bereme ve společnosti IKEA velice vážně. Všechny typy našich výrobků neustále testujeme a musí být v souladu s platnými normami a legislativou, ale také s našimi vlastními požadavky. IKEA nedávno obdržela výsledky testů, které ukazují, že u uvedených cestovních hrnků může obsah dibutylftalátu (DBP) překročit povolené limity. IKEA již mnoho let uplatňuje úplný zákaz používání ftalátů ve výrobcích, které přicházejí do styku s jídlem, a proto během prošetřování problému ukončila prodej těchto cestovních hrnků. Během šetření se ukázalo, že problém se může týkat hrnků s označením "Made in India" a IKEA nyní hrnky stahuje z prodeje i přes velmi nízké riziko jakéhokoli okamžitého negativního vlivu na zdraví.

Cestovní hrnek TROLIGTVIS se prodával od října 2019. IKEA žádá zákazníky, kteří mají cestovní hrnek s označením "Made in India", aby výrobek vrátili do obchodního domu IKEA, kde jim budou v plné výši vráceny peníze. Účtenka ani doklad o koupi není k vrácení výrobku zapotřebí.

Více informací získáte na www.IKEA.cz nebo na telefonní lince IKEA na čísle +420 234 567 890.

Omlouváme se zákazníkům za jakékoli nepříjemnosti způsobené stažením výrobku z prodeje.

Kontakt:

Adriena Rambousková

Market Communication Coordinator

IKEA Česká republika

adriena.rambouskova@Ingka.IKEA.com

www.IKEA.cz

www.facebook.com/IKEAceska?ref=stream

www.youtube.com/user/ikeaceskarepublika

www.instagram.com/ikea_cesko/

Kristýna Hliňáková

Account Manager

Ogilvy

kristyna.hlinakova@ogilvy.com

https://www.facebook.com/OgilvyCzech/

Keywords ČR-trh-firmy-IKEA

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.