Společnost Scaled Agile zahájila předvádění metodiky SAFe® 5.0 s plným zaměřením na podporu obchodní agility

Nová verze rámce škálované agility jde za hranice IT, aby pokrývala celý podnik v oblasti strategie a realizace.

Společnost Scaled Agile, Inc., poskytovatel metodiky SAFe®, předního světového rámce obchodní agility, oznámila představování modelu SAFe® 5.0 pro Lean podniky. Další verze modelu SAFe se vyznačuje významným pokrokem ve strategických, výkonných a vůdčích schopnostech potřebných pro organizaci k poskytování inovativních obchodních řešení rychleji než konkurence.

Obchodní agilita vyžaduje, aby všichni, kdo se podílejí na poskytování řešení - obchodní a technologičtí lídři, oddělení vývoje, IT operace, právní oddělení, marketing, finance, podpora, dodržování předpisů, zabezpečení a další - využívali štíhlé a agilní postupy a metodika SAFe 5.0 poskytuje návod, jak rozšířit myšlení Lean-Agile do těchto oblastí podnikání.

„Globalizace, rychle se rozvíjející trhy, průlomy a bezprecedentní tempo technologických inovací přispívají ke složitosti dnešního digitálního věku," uvedl Dean Leffingwell, tvůrce rámce SAFe a předseda představenstva společnosti Scaled Agile, Inc. „Je stále jasnější, že stávající obchodní modely, organizační hierarchie a technologická infrastruktura jednoduše nedokážou držet krok s tím, jak rychle se společnosti musí přizpůsobit. SAFe 5.0 je obrovským pokrokem v tom, že společnostem umožňuje podnikat iniciativy v oblasti obchodní agility, které jsou zásadní pro budoucnost společnosti."

Hlavní přednosti modelu SAFe® 5.0:

  • Zaměření orientované na zákazníka a designové myšlení umožňuje organizaci porozumět problému a navrhnout správné řešení
  • Nové pokyny pro měření a růst pomáhají organizaci určit její současný stav obchodní agility a identifikovat taktické kroky ke zlepšení ekonomických výsledků a dosažení požadovaného budoucího stavu
  • Nová kompetence v oblasti kultury kontinuálního učení poskytuje řadu hodnot a postupů, které povzbuzují každého člena podniku, aby se neustále učili - a inovovali - společně
  • Nová kompetence organizační agility pomáhá týmům optimalizovat jejich obchodní procesy, rozvíjet strategii s jasnými a rozhodnými novými závazky a rychle reagovat pro využívání nových příležitostí
  • Díky rozšíření o obchodní týmy umožňuje SAFe 5.0 všem týmům v organizaci podílet se na vytváření, dodávkách a podpoře inovativních obchodních řešení.
  • Nová zásada modelu SAFe - Organizuj v oblasti hodnot - pomáhá podnikům sladit jejich vývojové úsilí v rámci úplného toku hodnot od vývoje až po koncového zákazníka (end-to-end)

„Ti, kteří zvládnou dodávání softwaru ve velkém měřítku, budou definovat ekonomiku 21. století," řekl Dr. Mik Kersten, generální ředitel společnosti Tasktop a autor knihy Project to Product. „SAFe 5.0 je monumentální vydání, o kterém jsem přesvědčen, že bude klíčem k úspěchu nespočetných podnikových organizací v jejich přechodu od projektu k produktu."

„Obchodní agilita je o lidech, interakcích a o způsobu, jakým mohou využít sdílené zkušenosti ke vzájemné konkurenci, aby objevili nejdůležitější, nejcennější věc," řekl Tim Jackson, hlavní agilní kouč společnosti British Airways. „Udělej něco malého, udělej to správně, dokonči to nebo udělej dost, abys věděl, zda jdeš správným směrem. Stabilita a realizace jsou klíčem k prosperitě."

Webové stránky představující rámec SAFe 5.0 naleznete zde: v5preview.scaledagileframework.com, často kladené otázky o modelu SAFe 5.0 jsou přístupné na webových stránkách support.scaledagile.com. Klíčovými daty spojenými s úplným zavedením produktu jsou:

  • Úplné zavedení modelu SAFe 5.0 proběhne v lednu 2020
  • Webové stránky pro model SAFe 4.6 budou přístupné na scaledagileframework.com do ledna 2020
  • Aktualizované kurzy rámce SAFe 5.0 poskytující komplexní školení a certifikaci o rolích a kompetencích modelu SAFe budou k dispozici v lednu 2020

O společnosti Scaled Agile, Inc., poskytovateli metodiky SAFe®

Společnost Scaled Agile, Inc., je poskytovatelem metodiky SAFe®, předního světového rámce pro obchodní agilitu. Díky vzdělávání a certifikaci, globální partnerské síti a rostoucí komunitě více než 500 000 vyškolených profesionálů pomáhá společnost Scaled Agile podnikům integrovat agilitu do jejich kultury, aby mohli rychle identifikovat a poskytovat hodnotu pro zákazníka, využívat nové příležitosti a zlepšovat obchodní výsledky. Scaled Agile je přispívajícím členem hnutí firemní filantropie a společenských služeb Pledge 1%. Více informací naleznete na webových stránkách scaledagile.com.

Zdroje:

SAFe Příkladové studie

SAFe ve zprávách

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1032133/PR_SAFe.jpg

KONTAKT: Regina Cleveland, ředitelka pro komunikaci, +1.303.817.6632, regina.cleveland@scaledagile.com

Keywords USA-obchod-trh-Scaled Agile

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.