Každý desátý člověk v ČR tráví pod umělým osvětlením více než 16 hodin denně

Společnost Signify zveřejnila celosvětový průzkum zaměřený na postoj lidí k osvětlení

Společnost Signify zveřejnila celosvětový průzkum zaměřený na postoj lidí k osvětlení

Společnost Signify zveřejnila celosvětový průzkum zaměřený na postoj lidí k osvětlení. Z průzkumu vyplývá, že přestože se mnoho lidí obává ztráty zraku (58 %), jen velmi málo z nich podnikne kroky k jeho aktivnímu udržování.

Celkově 86 % dotázaných by se raději vzdalo sluchu před zrakem, ale pouze třetina (33 %) se aktivně stará o své oči nebo chodí na pravidelné prohlídky. Navíc kvalita osvětlení může mít na pohodlí očí značný vliv. Nicméně pouze třetina dotázaných (32 %) tuto skutečnost bere v úvahu při koupi žárovek.

Problémy očí způsobené špatným umělým osvětlením se zhoršují s jeho dlouhodobým používáním. Celosvětově více než polovina (58 %) lidí tráví více než osm hodin denně pod umělým světlem.

Nejméně Němci, 51 % z nich dokonce méně než osm hodin denně. Naopak každý desátý člověk (12 %) v České republice tráví pod umělým osvětlením více než 16 hodin denně - celosvětový průměr je přitom pouze 7 % lidí.

Keywords ČR-zdraví-elektronika-oči-firmy-Signify

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.