Setkání rodinných firem

Centrum pro rodinné firmy VŠE uspořádá 21. listopadu první konferenci, na které se setkají zástupci malých a velkých rodinných firem z celé České republiky i střední Evropy. Pohostí je sám hrabě Constantin Kinský na svém rodinném Zámku Žďár. Během konference bude založena unikátní platforma na podporu a kultivaci podnikatelského prostředí rodinných firem v České republice - Strategická rada.

Centrum pro rodinné firmy je novou institucí pro rodinné podniky z celé České republiky, která propojuje odborníky z akademické půdy Vysoké školy ekonomické v Praze a zkušené majitele rodinných firem z praxe. Jejich společným cílem je zušlechťování podnikatelského prostředí a vytváření dobré pozice pro rodinné firmy na tuzemském trhu. Na rodinném zámku Žďár nad Sázavou se uskuteční odborná konference Centra, která nese název "Rodinná rada jako nástroj konkurenceschopnosti".

Během programu konference se můžete těšit na významné řečníky ze zahraničí - zástupce francouzské rodinné firmy UniBel se zúčastní Florian Sauvin, ze slovenské firmy Lunter výkonný ředitel Jural Lunter, vlastník polské Wróbel Group Wojciech Wróbel, z maďarského Kürt Ltd. představitel druhé nástupnické generace Tamás Kürti a spolumajitel slovenské rodinné firmy HSH Andrej Husár. V panelu "Next gen" budou zástupci nástupnické generace z českých firem LIKO-S, Beneš a Lát, Beznoska, ComAp a NWT.

Vyvrcholením celé konference bude založení Strategické rady, která je klíčovým poradním orgánem Centra pro rodinné firmy VŠE a klade si za cíl propojovat akademické vzdělávání s praxí. Mezi zakládající členy patří primárně rodinné firmy včetně českých gigantů jako Czechoslovak Group, NWT, Klokočka či LIKO-S, ale i Beznoska, Deluvis a USSPA. Vedle nich se na založení podíleli i čestní členové Strategické rady Strateggo a Noerr.

Podrobné informace o Centru pro rodinné firmy a program konference naleznete na webových stránkách: www.rodinnaustava.cz.

Kontakt pro média:

Mgr. Jana Bartáková

PR Manager

e-mail: janabarte@gmail.com

PR agentura Strateggo

Bc. Klára Poláková

Account Manager

e-mail: klara.polakova@strateggo.cz

Keywords ČR-hospodářství-firmy-Centrum pro rodinné firmy VŠE

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.