Společnost Hewlett Packard Enterprise představila nové produkty pro ČR

Jan Kubát, HPE

Jan Kubát, HPE

HPE Discover More HPE Discover More  server TK HPE Jan Kameníček, HPE Kirk Bresniker, HPE

● Konference HPE Discover More proběhla v Praze s lokálním obsahem, zaměřeným na umělou inteligenci, průmysl 4.0 a úložiště a využití velkých dat

● HPE rovněž představila nové produkty pro Českou republiku: HPE Primera a službu GreenLake

● Mezi přednášejícími byli přední experti HPE Kirk Bresniker, Jan Kameníček a Jan Zadák

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) ve čtvrtek v Praze uspořádala technologickou konferenci HPE Discover More, kde představila zákazníkům i partnerům novinky IT pro svět, kde hrají prim digitální technologie. Vychází z prestižních akcí společnosti HPE nazvaných Discover, ale představila lokalizovaný a relevantní obsah, specifický pro Českou republiku. Během celodenní konference tak společnost HPE předvedla, jak podnik může transformovat svou technologii ve světě, kde se vše zpracovává počítačově a kde data sdílí každý a všechno - miliardy zařízení, aut i domů, pracovišť, stadionů, nemocnic i průmyslových provozů. Sestřih ze setkání s novináři naleznete zde.

"Velmi nás těší, že máme možnost v České republice pořádat jednu z nejprestižnějších akcí globální série HPE Discover - je to pro nás vynikající příležitost, setkat se s experty z Česka a popovídat si s nimi o tom, jak můžeme být společně přínosem pro společnost a pomoci našim zákazníkům dosahovat lepších obchodních výsledků," uvedl Jan Kameníček, generální ředitel Hewlett Packard Enterprise ČR. "Vzhledem k tomu, že se zaměřujeme na data a jejich význam v našem světě, v němž digitální technologie hrají největší roli, máme radost, že můžeme společnostem a lidem pomáhat s využíváním jejich dat, s realizací jejich cílů a s naplňováním jejich hodnot a potenciálu."

Konference HPE Discover More se zúčastnilo přes 350 zákazníků a partnerů. Pro organizace a firmy to byla příležitost dozvědět se více o vizi značky HPE, rozvíjet způsob života a práce lidí tím, že bude pomáhat podnikům nově definovat zkušenosti a řídit chytřejší, bezpečnější a vysoce efektivní provozy v jednotlivých odvětvích. Možnosti jak pomáhat plnit požadavky rostoucí globální populace na základní potřeby a rozvoj specifických a individuálních potřeb pro všechny lidi kdekoliv na světě.

HPE představila svou novou platformu HPE Primera, které nově definuje kritické úložiště. Poskytuje totiž mimořádnou jednoduchost, dostupnost a špičkový, stabilní výkon. HPE Primera využívá pro svůj provoz nejvyspělejší AI platformu v oboru - HPE InfoSight, díky níž dosahuje značných pokroků - mimo jiné zkrácení doby potřebné pro správu úložiště o 93 %, schopnost předvídat problémy a předcházet jim a schopnost zvyšovat výkon aplikace.

Společnosti často chtějí na trh zavádět nové kritické aplikace a podporovat ty stávající. Chtějí tak urychlit rozvoj svého podnikání, zvyšovat svou konkurenceschopnost a podpořit inovace. Pro IT je však téměř nemožné držet s těmito požadavky krok, protože jej zaměstnává správa, ladění a podpora infrastruktury. IT je tak často nuceno obětovat pružnost za spolehlivost.

HPE Primera tento kompromis řeší a nově definuje možnosti kritických úložišť. Kombinuje inovace z celého portfolia úložišť HPE a nabízí úžasnou jednoduchost, dostupnost a výkon. Podrobné informace získáte zde.

Společnost rovněž oznámila své plány převést HPE do podoby, kdy firma bude své produkty nabízet jako službu. Součástí tohoto přechodu je i závazek nabídnout zákazníkům možnost volby: společnost do roku 2022 bude celé své portfolio nabízet v různých modelech, a to včetně možností platby za jednotlivé užití a ve formě služby umožňující platit pouze za reálně použitou infrastrukturu během měřeného období. Zákazník bude mít možnost si vybrat, zda bude produkty a služby HPE využívat v klasické podobě, anebo ve formě nabídky "platby za konzumaci infrastruktury".

Na základě více než deseti let zkušeností se zaváděním nového modelu poskytování IT u klienta formou služby bude HPE i nadále rozšiřovat HPE GreenLake portfolio tak, aby služba byla dostupná v nových segmentech trhu a na celé portfolio produktů. Dále HPE umožní svým obchodním partnerům prodávat toto nové portfolio služeb obdobně jako stávající produktové řady.

"Jsme ve fázi, kdy na trhu dochází k inflexi," říká Antonio Neri, prezident a generální ředitel HPE. "Všem je jasné, že zákazníci požadují technologie dodávané ve formě služby. HPE GreenLake má nesmírný úspěch díky jedinečnému přístupu HPE k poskytování produktů ve formě služby, která dává zákazníkům možnost volby, flexibilitu a kontrolu. Do této příležitosti budeme i nadále agresivně investovat s cílem využít našeho vedoucího postavení na trhu, včetně našeho předního ekosystému prodejních kanálů. Celé naše portfolio, od edge po cloud, budeme do roku 2022 nabízet v rámci portfolia HPE GreenLake. Naším cílem je transformovat trh díky novému a lepšímu způsobu poskytování produktů ve formě služby.“ Více o této službě naleznete zde.

O společnosti Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard Enterprise je celosvětovým lídrem v oblasti technologií zaměřeným na vývoj inteligentních řešení, která zákazníkům umožňují bezproblémové shromažďování, analýzu a využívání dat od edge po cloud. Umožňuje zákazníkům rychleji dosahovat obchodních výsledků zaváděním nových obchodních modelů, vytvářením nových zákaznických a zaměstnaneckých zkušeností a okamžitým zvyšováním operační efektivity.

Firma prošla za posledních 5 let řadou strategických změn s cílem zjednodušit portfolio svých produktů a služeb, a investovat více peněz do strategických produktů pro období po roce 2020.

Rok po rozdělení firmy na HPE a HP Inc. došlo k vyčlenění divize Enterprise Services poskytující zejména outsourcingové a konzultační služby a ke vzniku samostatné firmy DXC Technology. Obdobný proces proběhl s většinou softwarového portfolia HPE a k jeho prodeji firmě MicroFocus. Na druhé straně HPE uzavřela řadu cílených akvizic primárně v oblasti hardwaru, jako bylo připojení síťového a bezpečnostního portfolia firmy Aruba Networks, rozšíření portfolia v oblasti superpočítačů koupí firem SGI a Cray, a posílením produktových řad v oblasti infrastruktury serverů a úložišť koupí firem Nimble a Simplivity.

Dnes HPE disponuje ucelenou řadou produktů cílených do segmentu vybavení datových center, jako jsou servery, datová úložiště a sítě, doplněné o specializované SW produkty a služby.

Další informace o společnosti najdete na stránce https://www.hpe.com/cz/en/home.html

Keywords ČR-počítače-firmy-Hewlett Packard Enterprise ČR

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.