S Karlem Gottem se loučí také Slovensko

Zpěvák Karel Gott svou hudbou spojoval nejen generace, ale také národy. Bez ohledu na jeho národnost na něj s dojetím vzpomíná mnoho Slováků. Patří mezi ně i jeho blízký přítel, filantrop a podnikatel Milan Fiľo.

Spolu s dalšími osobnostmi z kulturního, společenského a politického života se Fiľo zúčastnil na přímé pozvání nejbližší rodiny dnešního pohřbu v Chrámu Svatého Víta na Pražském hradě.

"Maestro Gott byl úžasný člověk, mimořádný přítel a geniální umělec minimálně evropského významu. Vždy jsem k němu měl úctu a vřelý vztah. Byl nesmírně pokorný a pracovitý. Obdivoval jsem ho, bude nám velmi chybět," svěřil se Fiľo.

Díky osobní iniciativě a podpoře Milana Fiľa se uskutečnil jeden z posledních koncertů Karla Gotta na Slovensku. Koncem minulého roku mistr odehrál v severoslovenském Ružomberku koncert pro více než sedm tisíc lidí.

Keywords ČR-Slovensko-pop-hudba-pietní-Gott

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.