VIADRUS uvedl na trh nový litinový kotel. Model U22 Economy pokřtil Jaromír Jágr

Bohumín 5. září 2019 (PROTEXT)

VIADRUS uvedl na trh nový litinový kotel. Model U22 Economy pokřtil Jaromír Jágr

VIADRUS uvedl na trh nový litinový kotel. Model U22 Economy pokřtil Jaromír Jágr

Neobvyklá návštěva dnes zavítala do sídla společnosti VIADRUS a.s. v Bohumíně. Slavnostní křest a první zápal nového litinového zplyňovacího kotle na kusové dřevo VIADRUS U22 Economy provedl Jaromír Jágr. Česká hokejové legenda a jeden z nejlepších hráčů historie si prohlédl i výrobní provoz firmy a předváděcí centrum.

Výroba kotle VIADRUS U22 Economy byla zahájena počátkem srpna. Jde o vysoce kvalitní náhradu dosluhujících kotlů na tuhá paliva ve starších topných systémech. Model U22 Economy ve výkonových řadách od 16 do 41 kW splňuje všechny nejnovější emisní předpisy Evropské unie včetně přísné německé normy BIMSCH V2, jeho největšími přednostmi jsou mj. bezkonkurenční poměr cena/výkon, desetiletá záruka na litinový výměník vlastní výroby, originální patentované řešení spalovací komory ViaBurnTM, až o 50 % nižší spotřeba paliva ve srovnání s prohořívacími kotly, jednoduchá montáž, obsluha i údržba.

"VIADRUS U22 Economy je nástupcem legendárního kotle U22, který jsme v Bohumíně vyráběli několik desetiletí. Novinka splňuje emisní třídu 5 a podmínky "Ekodesign", vyhovuje tak všem současným i budoucím legislativním požadavkům, k jejichž zpřísnění dojde od září 2022 v souvislosti se zákazem provozování neekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy," sdělil generální ředitel společnosti VIADRUS Petr Teichmann.

V rámci dnešní slavnostní akce rovněž došlo k předání šeku na částku 66.000 korun Centru sociálních služeb Bohumín. "Naše společnost si uvědomuje své postavení mezi významnými podniky v regionu a snaží se aktivně přispívat k jeho rozvoji. Jednou z našich aktivit je podpora veřejného sektoru, kam patří i sociální služby, a budeme rádi, když náš dar pomůže těm, kteří to potřebují nejvíce," uvedl generální ředitel Petr Teichmann.

Centrum sociálních služeb Bohumín je příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je město Bohumín. Poskytuje pět registrovaných sociálních služeb, které jsou zacílené převážně na seniory a osoby s mentálním postižením. "V Domově pro seniory Cesmína využijeme sponzorský dar na zakoupení zvedacího zařízení, které umožňuje imobilním klientům přesuny z lůžka do křesel, pro uživatele sociálně terapeutické dílny Klíček vybudujeme na zahradě ohniště a posezení kolem něj a pro Denní stacionář Domovinka zakoupíme relaxační sedací soupravy pro odpočinkovou zónu," vysvětlila ředitelka centra Petra Chalupová, jak finanční dar využijí.

VIADRUS a.s. je největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky z šedé litiny, historie firmy je stará přes 130 let. Mezi moderní a ekologické produkty z Bohumína patří kromě nového modelu U22 Economy i litinové kotle na tuhá paliva řady Hercules U68, kotel E68 navržený pro kotlíkové dotace nebo plně automatický model A68. Radiátory značky VIADRUS lze nalézt v řadě českých i zahraničních významných staveb, např. na radnici v nizozemském Rotterdamu, Pražském hradě nebo ve vile Tugendhat.

Profil společnosti

VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem produktů z šedé litiny, zejména kotlů a radiátorů. Patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu. Původně byl součástí společnosti ŽDB, samostatnou společností se stal v roce 2012. VIADRUS a. s. zaměstnává zhruba 400 lidí. Jediným vlastníkem je Bonatrans Group Holding B.V.

Keywords ČR-teplo-hokej-trh-Jágr-firmy-Viadrus

Region
Ostrava region

Category
Sport
Business, marketing
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.