Společnost Rain Carbon uzavře holandský závod na výrobu pryskyřice do roku 2020

Stamford (Connecticut) 7. srpna 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Rain Carbon Inc., přední světový výrobce výrobků na bázi uhlíku, dnes oznámila, že její správní rada schválila zastavení provozu podniku na výrobu pryskyřic v Uithoorn v Nizozemí do konce března 2020.

„Vzhledem ke klesající ziskovosti uhlovodíkových a aromatických pryskyřic C9, zejména pro účely tiskařských barev a lepidel, zastaví naše dceřiná společnost RÜTGERS Resins B.V. výrobu v Uithoorne do konce prvního čtvrtletí příštího roku," uvedl prezident společnosti Rain Carbon Gerry Sweeney.

„Takové rozhodnutí není nikdy snadné, protože ovlivňuje zaměstnance, rodiny a okolní komunitu," dodal Sweeney. „Po intenzivním vyhodnocení dostupných možností v ostatních kvartálech se však ukázalo, že nepřetržitý provoz závodu již není možný. Zvýšená konkurence levných pryskyřic vyráběných v Asii a vývoj alternativních produktů a technologií snižují poptávku po pryskyřici pocházející ze závodu v Uithoorne."

Sweeney poznamenal, že společnost dosáhla dohody se zástupci zaměstnanců o odpovědném sociálním plánu pro 60 pracovníků společnosti Uithoorn, kteří přijdou o práci zavřením závodu. „Chceme zajistit spravedlivé zacházení s našimi zaměstnanci a dát jim najevo, že si skutečně vážíme jejich loajality a dlouholeté práce pro společnost," uvedl.

Pro odběratele pryskyřic vyráběných v závodě v Uithoorn: „Až do března 2020 budeme fungovat jako obvykle, závod bude v plném provozu. Zavazujeme se plnit zakázky klientů na uhlovodíkové a aromatické pryskyřice C9 dodávkami ze závodu v Uithoorn až do srpna 2020," uvedl Kris Vanherbergen, výkonný viceprezident pro destilaci uhlíku a progresivní materiály.

Společnost Rain Carbon také připravuje plány na pomoc zákazníkům při přechodu na pryskyřice, které se budou vyrábět v nové továrně na hydrogenovanou uhlovodíkovou pryskyřici společnosti v Castrop-Rauxel v Německu a v závodě Duisburg v Německu, kde se připravuje projekt modernizace v hodnotě 10 milionů USD s cílem zvýšit kvalitu a spolehlivost dodávek.

„Se svými zákazníky budeme při zvládání přechodného období úzce spolupracovat. Rozšířili jsme týmy technických služeb a vývoje produktů, abychom zajistili zákazníkům nepřetržité dodávky lokálně vyrobených kvalitních pryskyřic DCPD C9, produkovaných na základě našich nově vyvinutých technologií," dodal Vanherbergen.

O společnosti Rain Carbon Inc.

Společnost Rain Carbon Inc. je předním vertikálně integrovaným světovým výrobcem uhlíkových výrobků a progresivních materiálů, které tvoří základ pro naplňování každodenních potřeb našeho života. Působíme ve dvou obchodních segmentech: uhlík a progresivní materiály. Náš segment obchodu s uhlíkem přeměňuje vedlejší produkty rafinace ropy a výroby oceli na vysoce hodnotné výrobky na bázi uhlíku, které jsou základními surovinami pro výrobu hliníku, grafitové elektrody, saze, produkty na ochranu dřeva, oxid titaničitý, žáruvzdorné materiály a další průmyslová odvětví. Náš obchodní segment s progresivními materiály rozšiřuje dodavatelský řetězec zpracování uhlíku prostřednictvím inovací a transformace uhlíku a jiných surovin na další vysoce hodnotné, ekologické a progresivní materiály, které jsou základními surovinami při výrobě speciálních chemikálií, nátěrů, ve stavebnictví, automobilovém, ropném a několika dalších světových průmyslových odvětvích. Více informací naleznete na webových stránkách www.raincarbon.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/709243/Rain_Carbon_Logo.jpg

KONTAKT: Alan Chapple, Rain Carbon Inc., Ten Signal Road, Stamford, CT USA, Tel +1 203 517 2818, alan.chapple@raincarbon.com

PROTEXT

Keywords USA-průmysl-chemie-Rain Carbon

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Finance, economics
Chemical and pharmaceutical industries

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.