Mezinárodní rozhodčí tribunál rozhodl, že má pravomoc pro řešení sporu mezi společností Agility a Irákem

Kuvajt (Kuvajt) 13. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Agility Public Warehousing Company KSCP dnes oznámila, že Mezinárodní rozhodčí tribunál zřízený pod záštitou Mezinárodního centra Světové banky pro řešení investičních sporů (ICSID) rozhodl, že má pravomoc nad nároky vzniklými od doby, kdy vstoupila v platnost bilaterální investiční dohoda (BIT) mezi Kuvajtem a Irákem. Nyní se těšíme na to, že své nároky budeme mít náležitě posouzeny.

Společnost Agility tvrdí, že irácká vláda popřela společnosti Agility a její dceřiné společnosti možnost napadnout nesprávné rozhodnutí Komise pro komunikaci a média (CMC) ve věci zrušení investic do společnosti Korek Telecom a že vláda poté protiprávně implementovala rozhodnutí CMC tím, že nařídila převod akcií společnosti Agility a jejích spoluinvestorů zpět původním iráckým akcionářům v březnu 2019 bez navrácení původní investice společnosti Agility.

„Jsme spokojeni s rozhodnutím tribunálu ICSID," řekl Tarek Sultan, viceprezident a generální ředitel společnosti. „Toto rozhodnutí podporuje ochranu, na kterou má společnost Agility nárok, a jednání Irácké republiky bude nyní kontrolováno podle mezinárodního práva."

V únoru 2017 podala společnost Agility Group žádost o rozhodčí řízení proti Irácké republice v souladu s Úmluvou o řešení sporů o investice mezi státy a státními příslušníky jiných států a Dohodou mezi vládou Kuvajtu a vládou Irácké republiky o vzájemné podpoře a ochraně investic.

V průběhu let společnost Agility investovala více než 380 milionů USD a značné odborné a technické znalosti, také know-how potřebné pro rozvoj úspěšného podnikání společnosti Korek Telecom.

O společnosti Agility

Agility je globální logistická společnost s ročním obratem 5,1 miliardy USD a více než 26 000 zaměstnanci ve více než 100 zemích. Je jedním z předních světových poskytovatelů spediční a logistické logistiky a lídrem a investorem v oblasti technologií pro zvýšení účinnosti dodavatelského řetězce. Agility je průkopníkem na rozvíjejících se trzích a jedním z největších soukromých vlastníků a developerů skladových a lehkých průmyslových parků na Blízkém východě, v Africe a Asii. Dceřiné společnosti Agility nabízejí logistiku pohonných hmot, letištní služby, komerční nemovitosti a správu zařízení, digitalizaci celního odbavování a služby vzdálené infrastruktury.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/946505/Agility_Public_Warehousing_Company_Logo.jpg

KONTAKT: Graham Miller, Sphere Consulting (pro spol. Agility), graham@sphereconsulting.com, +1 (202) 862 5522

Keywords Kuvajt-obchod-právo-firmy-Agility Public Warehousing Company KSCP

Region
Near East

Category
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.