Role průkopníka v celé Evropě: Společnost PORR podepsala další zakázku na rekonstrukci letištní dráhy v Rumunsku s finančním objemem zakázky cca. 23 mil. EUR

Bukurešť/Vídeň 3. července 2019 (PROTEXT)

Ppolečnost PORR podepsala zakázku na generální opravu 2. ranveje na letišti Henriho Coandy v Bukurešti - Otopeni

Ppolečnost PORR podepsala zakázku na generální opravu 2. ranveje na letišti Henriho Coandy v Bukurešti - Otopeni

Společnost PORR podepsala zakázku na generální opravu 2. ranveje na letišti Henriho Coandy v Bukurešti - Otopeni. Finanční objem zakázky na práce generálního dodavatele stavby dosahuje částky kolem 23 mil. EUR (110 mil. RON).

Předmětem smlouvy je projekt a generální oprava 2. vzletové a přistávací dráhy o délce 3,5 km na největším letišti v Rumunsku - letišti Henriho Coandy v Bukurešti - Otopeni. Tato zakázka se skládá z odfrézování asfaltových vrstev ze stávající betonové desky, z opravy betonové dráhy a zhotovení nového asfaltového krytu letištní dráhy. Zároveň bude provedena rekonstrukce odvodnění, elektrického vybavení a osvětlovacího systému letištní dráhy.

Oprava proběhne ve třech etapách. Oprava prvního úseku o délce 950 m se uskuteční za provozu letištní dráhy. Teprve při rekonstrukci středového úseku přistávací dráhy bude tato dráha na dobu 40 dní pro letištní provoz zcela uzavřena. Pak bude dráha opět zprovozněna a bude provedena rekonstrukce zbývajícího úseku o délce 1 090 m.

Pro společnost PORR je to již 4. zakázka velkého rozsahu na zhotovení provozních ploch na rumunských letištích, dokládající kvalifikaci společnosti v oblasti výstavby a rekonstrukce vzletových a přistávacích drah v celé Evropě. Stavební společnost tím znovu potvrdila a ještě zdůraznila svoji roli průkopníka v oboru výstavby letištních drah: Kromě projektů v Rumunsku byly přednedávnem úspěšně dokončeny rekonstrukce letištních drah na letišti v Kolíně nad Rýnem a v Salcburku.

Údaje a fakta ve zkratce

Název projektu: Projekt a rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy č. 08L-26R na letišti Henriho Coandy v Bukurešti

Objednatel: Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti SA

Zhotovitel: PORR Construct S.R.L.

Objem prací: Projekt a realizace

Doba výstavby: 10,5 měsíců

cca. 23 mil. EUR netto (110 mil. RON netto)

S vašimi dotazy se prosím obracejte na:

Cornelia Harlacher

Head of Media Relations & Digital Communications PORR AG

Mobil: +43 664 626-5698

comms@porr-group.com

Dominik Heiden

Media Relations Specialist

PORR AG

Mobil: +43 664 626-5867

comms@porr-group.com

Keywords Rumunsko-Rakousko-stavby-letiště-firmy-PORR

Region
Europe, EU, NATO

Category
Building industry, housing and real property

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.