WIA je o krok blíž k "zeleným" telekomunikacím

Praha 20. května 2019 (PROTEXT)

Budova vybavená inteligentními prvky, řešení vzdálené spolupráce a snížení spotřeby elektrické energie o 25 % v celé infrastruktuře

Budova vybavená inteligentními prvky, řešení vzdálené spolupráce a snížení spotřeby elektrické energie o 25 % v celé infrastruktuře

Budova vybavená inteligentními prvky, řešení vzdálené spolupráce a snížení spotřeby elektrické energie o 25 % v celé infrastruktuře. Telekomunikační operátor WIA spustil projekt Green WIA u příležitosti stěhování do nových kancelářských prostor.

WIA si uvědomuje svoji společenskou odpovědnost, u příležitosti stěhování své pražské centrály proto spustila projekt Green WIA, který zahrnuje především energetické optimalizace rozsáhlé telekomunikační sítě. Tento proces povede již v roce 2019 ke snížení spotřeby elektrické energie o 25 %. V souladu s projektem Green WIA jsou i nové kanceláře vybaveny zejména ekologickými a recyklovanými materiály a nadstandardním objemem interiérové zeleně včetně vertikálních zahrad. "S ohledem na potřeby firmy jsme pořídili také vlastní nabíjecí stanici a tři sdílené elektromobily pro zaměstnance," dodává Filip Malina, CEO firmy.

WIA poskytuje zejména nejmodernější telekomunikační služby pro firemní klientelu a v souladu s tímto zaměřením jsou koncipovány i kanceláře. "Celý prostor a veškeré jeho funkce jsme budovali s cílem vytvořit pohodlné a efektivní pracovní prostředí pro všechny zaměstnance. Pro jejich setkávání nad společnými úkoly jsme zřídili také co-working zónu," říká Lucie Silovská, HR manažerka firmy. Využily se v nich všechny prvky inteligentní budovy, řešení vzdálené spolupráce včetně videokonferencí a ultra-vysokorychlostní konektivity.

WIA spol. s r.o. je alternativní telekomunikační operátor, poskytující služby převážně business klientům. WIA se specializuje na řešení na míru, díky čemuž dokáže flexibilně reagovat na širokou škálu požadavků. Mezi zákazníky společnosti WIA patří široké spektrum firem od živnostníků až po nadnárodní korporace, školy, zdravotnická zařízení i státní správa.

Kontakt:

Markéta Mýtinová

Marketing & Product Manager

mytinova@wia.cz

WIA spol. s r.o.

Antala Staška 40

140 00 Praha 4

Keywords ČR-komunikace-internet-energie-firmy-WIA

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.