Společnosti EDF Renewables a Shell investují do větrných elektráren na americkém kontinentálním šelfu v New Jersey

San Diego / Houston 21. prosince 2018 (PROTEXT/BusinessWire)

V této oblasti existuje pro větrné elektrárny kapacita až 2500 MW

Společnosti EDF Renewables North America a Shell New Energies US LLC (Shell) dnes oznámily, že založily společný podnik Atlantic Shores Offshore Wind, LLC, ve kterém mají každá 50% podíl s cílem pronajmout si pozemky OCS-0499 v energetické oblasti pobřežního šelfu New Jersey Wind Energy Area (WEA). V této oblasti existuje potenciál vyrábět elektřinu s pomocí větru s celkovou kapacitou až 2500 MW. Tato kapacita pokryje spotřebu téměř jednoho miliónu domácností. Transakce ještě podléhá schválení ze strany orgánů státního dozoru. Výstavba bude zahájena, pokud bude tato investice schválena.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Přečtěte si celou tiskovou zprávu zde: https://www.businesswire.com/news/home/20181219005737/en/

Součástí pronájmu jsou pozemky o rozloze 74 200 hektarů, které se rozkládají na pobřeží Atlantského oceánu na pobřeží vnějšího kontinentálního šelfu USA (OCS) v délce zhruba 12,8 km. V této oblasti stabilně vanou silné větry, je zde poměrně mělké moře a v těsné blízkosti se nachází velká města, s poptávkou po elektrické energii.

“Společnost Shell má smělé plány v oblasti rozšiřování svého podnikání na poli výroby energie z obnovitelných zdrojů a v pobřeží Spojených států amerických, kde vanou silné větry, vidíme velký potenciál,” řekla Dorine Bosman, viceprezidentka firmy Shell pro projekty zaměřené na větrnou energii. “Přístup k těmto novým pozemkům v New Jersey vhodně doplňuje náš úspěšný vstup na trh ve státě Massachusetts a naše další podnikání v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Naše silná značka a globální přítomnost nám umožňují i nadále poskytovat našim zákazníkům ještě více čisté energie.”

“Tato příležitost pomůže skupině EDF Group splnit cíl, zvýšit do roku 2030 celkovou výrobní kapacitu z obnovitelných zdrojů na 50 GW. Firma EDF má plán rozvoje obnovitelných zdrojů energie a na pobřeží USA chce využít své rozsáhlé zkušenosti s budováním větrných elektráren na evropském pobřeží,” řekl Tristan Grimbert, prezident a generální ředitel firmy EDF Renewables North America.

“Vzhledem k tomu, že náklady na pobřežní pozemky s dostatečnou sílou větru klesají, těší se pobřeží USA významné podpoře federálních a státních úřadů v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Tento průmyslový obor tak může pomoci ekonomikám států New York a New Jersey díky vytvoření nových pracovních míst a nabídce nových příležitostí pro dodavatele.”

Firma EDF Renewables již dnes staví pobřežní větrné elektrárny v Evropě (Belgie, Francie, Německo a Spojené království) s celkovou kapacitou 2 800 MW a má tedy rozsáhlé zkušenosti, díky kterým může hospodárně a účinně změnit výrobu větrné energie na pobřeží ve Spojených státech amerických, počínaje státem New Jersey.

Společnost Shell poprvé vstoupila na trh větrných elektráren ve Spojených státech amerických v roce 2001. Firma provozuje pobřežní větrné elektrárny již několik desítek let, má silnou síť dodavatelů a patří mezi největší velkoobchodní prodejce elektřiny v Severní Americe. Díky těmto silným stránkám tak firma Shell neustále na poli obnovitelných zdrojů energie posiluje a daří se jí plnit stanovené cíle v této oblasti. Dnes má firma Shell podíly v celkem 5 projektech v oblasti výstavby pobřežních větrných elektráren v Severní Americe a v jednom projektu pobřežní farmy větrných elektráren v Evropě. Firma Shell je také součástí konsorcia, které bude stavět a provozovat farmy větrných elektráren Borssele 3&4 v Evropě.

Společnost Atlantic Shores Offshore Wind, LLC zahájí práce na dokončení přípravy stavby a pokud bude celá investice schválena, mohla by první farma větrných elektráren začít fungovat v polovině dekády 2020.

O společnosti EDF Renewables North America:

EDF Renewables North America je jednička na poli nezávislých výrobců a dodavatelů elektrické energie s více než 30 lety zkušeností v oblasti obnovitelné energie. Firma vyrábí energii z následujících obnovitelných zdrojů: větrné elektrárny (pobřežní i mimobřežní), solární fotovoltaické elektrárny, projekty v oblasti uchovávání (uskladňování) energie; distribuovaná řešení: solární energie, solární energie s uchováváním energie, EV dobíjení a řízení spotřeby energie. Díky našim technickým, provozním a obchodním schopnostem dokážeme naše projekty využít na maximum. Portfolio firmy EDF Renewables North American se skládá z již hotových projektů o celkové kapacitě 10 GW a dalších 10 GW dodává prostřednictvím servisních smluv. EDF Renewables North America je sesterskou společností firmy EDF Renewables, která v rámci skupiny EDF Group odpovídá za obnovitelné zdroje energie. Více informací najdete na webových stránkách: www.edf-re.com.

O společnosti EDF Renewables:

EDF Renewables je přední nadnárodní firma v oblasti obnovitelných zdrojů energie s instalovanou kapacitou 14,2 GW. Společnost se zabývá hlavně větrnými a solárními a fotovoltaickými elektrárnami, ale zabývá se i souvisejícími obory, jako je distribuovaná energie nebo uchovávání (skladování) energie. Firma EDF Renewables podniká zejména v Evropě a Severní Americe, ale díky expanzi do nových oblastí, jako jsou Brazílie, Čína, Indie, Jižní Afrika nebo Mexickém zálivu, pokračuje v dalším růstu.

Firma má silnou pozici v pobřežních farmách větrných elektráren, s celkovou kapacitou téměř 2800 MW, včetně tří projektů na francouzském pobřeží s celkovým výkonem 1500 MW a menšího projektu s celkovým výkonem 450 MW ve Spojeném Království.

Firma EDF Renewables provozuje pobřežní větrné elektrárny s celkovým výkonem převyšujícím 800 MW, a to v rámci 3 projektů: C-Power (325 MW) v Belgii, Teesside (62 MW) a Blyth (41,5 MW) ve Spojeném Království. Navíc firma díky nedávné akvizici jedné německé specializované firmy v této oblasti získala další energetickou kapacitu 400 MW. Firma EDF Renewables vyvíjí, staví, provozuje a udržuje řadu projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie, a to jak na svůj vlastní účet, tak pro třetí strany. Většina zahraničních poboček firmy EDF funguje pod značkou EDF Renewables. EDF Renewables je dceřinou společností skupiny EDF Group pro obnovitelné zdroje energie, se zřetelem na solární a větrnou energii.

Více informací najdete na webových stránkách: www.edf-renewables.com.

Sledujte nás na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/edf-renewables a na Twitteru (@EDF_RE ve francouzštině a @EDF_Renewables v angličtině).

O společnosti Shell New Energies

Firma Shell se snaží rozšířit svou působnost v oblasti výroby elektřiny, a to počínaje vlastní výrobou elektřiny, její koupí od třetích stran, prodejem a dodáváním přímo koncovým zákazníkům. Naše divize New Energies (nové energie) se snaží využít silných stránek naší firmy v oblasti realizace energetických projektů, jako je například projekt pobřežních větrných elektráren ve Spojených státech amerických.

Společnost Shell poprvé vstoupila na trh s pobřežními větrnými elektrárnami v USA v roce 2001. Dnes máme podíly v pěti projektech pobřežních větrných elektráren v Severní Americe a v jednom projektu pobřežní farmy větrných elektráren v Evropě. Celkem naše projekty vyrobí více než 400 MW energie. Firma Shell má také 20% podíl v konsorciu Blauwwind, které postaví a bude provozovat farmy větrných elektráren Borssele 3 a 4 na holandském pobřeží. Tyto farmy větrných elektráren mají celkovou kapacitu 731,5 MW, což stačí na provoz zhruba 825 tisíc holandských domácností. Firma Shell má dále 50% podíl ve společnosti Mayflower Wind Energy LLC, která předběžně získala do pronájmu blok pozemků číslo 0521 ve státě Massachusetts, USA. Na těchto pozemcích budou postaveny větrné elektrárny s celkovou kapacitou zhruba 1,6 GW energie, což umožní dodávat čistou elektřinu každý rok více než 680 tisícům domácností.

https://www.shell.com/newenergies

Přečtěte si zdrojovou verzi této zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20181219005737/en/

Kontaktní informace

DOTAZY:

EDF Renewables North America

Sandi Briner +1 858-521-3525

MediaRelations@edf-re.com

EDF Renewables

Manon de Cassini-Hérail +33 (0)1 40 90 48 22

manon.decassini-herail@edf-en.com

Shell Media Relations

Shell International +44 (0) 20 7934 5550

Shell U.S. +1 832 337 4355

Zdroj: EDF Renewables North America

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-energie-EDF Renewables North America

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.