Autor bestsellerů Urban vydává novou knihu Zloděj psů

Praha 6. prosince 2018 (PROTEXT)

Josef Urban se psem

Za zlepšení životních podmínek zvířat se rozhodl bojovat známý český spisovatel Josef Urban, který vydáním své knihy Zloděj psů mj. reaguje na neustálé oddalování legislativních změn, týkajících se zpřísnění podmínek chovu zvířat a postihu pachatelů, jež se týrání zvířat dopustili.

Kniha Zloděj psů je více než o psech o lidech a jejich vztahu ke zvířatům a sobě navzájem. Paralela přátelství a svobody se prolíná každou z deseti povídek, jejichž překvapivé vyústění vyvolá dojetí i otazníky. Řada autentických zážitků se záchranou psů autora donutily překročit veškeré hranice sestávající z předsudků, ale i zákonů.

"Vybavuji si ty stovky štěňat, jež jsem viděl na Balkáně na svých výpravách. Hlavně na jaře. Rodí se do trávy, do sena, na kameny nebo do houští. Většinou u silnic, v lomech nebo na smetištích. Za léta mých cest jsem poznal, že vztahy lidí a psů jsou pro charakter národa tím nejsměrodatnějším ukazatelem," uvádí autor ve své knize.

Kontakt: www.zlodejpsu.cz

Keywords ČR-literatura-zvířata-firmy-Marcus and Art

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.