Plaček Group plánuje masívní expanzi

Poděbrady 15. listopadu 2018 (PROTEXT)

Dušan Plaček

Maloobchodní síť SUPER ZOO, kterou vlastní podnikatel Dušan Plaček, plánuje do roku 2022 zdvojnásobit počet prodejen. Celkem by tak měl provozovat 140 obchodů s chovatelskými potřebami.

Protože se firmě úspěšně daří rozvíjet koncept velkoformátových specializovaných prodejen, který se na našem trhu ukazuje jako nejvhodnější v tomto odvětví, rozhodl se Dušan Plaček v příštích 4 letech investovat 200 milionů Kč do výstavby nových prodejen. Fungující koncept se chystá dále rozvíjet, aby byl připraven na měnící se zvyklosti zákazníků. Prioritně se Dušan Plaček zaměří na Prahu, kde do roku 2020 počítá s otevřením 8 nových prodejních jednotek o průměrné výměře minimálně 500 m2.

Prodejny SUPER ZOO (www.superzoo.cz) jsou v současné době leaderem na trhu s chovatelskými potřebami, když dosahují nejvyšších tržeb ze všech hráčů v tomto oboru a v uplynulých 4 letech meziročně rostly v průměru přes 40 %. Nikdo z konkurence nedisponuje výměrou 18 600 m2 prodejní plochy jako tento maloobchodní řetězec. Dušan Plaček v minulosti rozšiřoval svou síť postupným budováním nových prodejen, nebo akvizicí svých konkurentů. Tento postup využil, kromě České republiky, i v Polsku, kde koupil v roce 2015 největší maloobchodní síť chovatelských potřeb KAKADU. V České republice takovouto šanci nevidí, protože žádná z konkurenčních firem nevykazuje stejně efektivní řízení nákladů v závislosti na tržbách. Proto sází na osvědčený koncept velkometrážních jednotek, který dále buduje na Slovensku, v Lotyšku a od září 2018 taktéž v Rusku.

Dušan Plaček se věnuje prodeji chovatelských potřeb od roku 1991, kdy v Poděbradech založil firmu Plaček s.r.o. Ve svých začátcích se zaměřoval zejména na velkoobchodní činnost, dovážel do České republiky široký sortiment zboží z celého světa a ukazoval chovatelům a majitelům domácích mazlíčků nejnovější trendy, které tento obor nabízí. Postupně se začal zaměřovat také na maloobchodní síť a v posledních dvou letech aktivně buduje také e-shop, který je nedílnou součástí prodejen SUPER ZOO. Ve firmách zahrnutých do Plaček Group zaměstnává více než 1 400 zaměstnanců a v roce 2018 dosáhne obratu přes 3,5 mld Kč.

Více informací o celé Plaček Group naleznete na www.placek.cz.

Kontakt:

Luboš Rejchrt

lubos.rejchrt@placek.cz

+420 602 216 714

Chief Operating Officer

Keywords ČR-trh-chov-firmy-Plaček Pet Products

Region
Central Bohemia region

Category
Agriculture, environment
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.