124. kantonský veletrh zaznamenal rekordní obrat ve výši 29,8 miliard USD a přivítal více než 70 000 nových odběratelů

124. kantonský veletrh zaznamenal rekordní obrat ve výši 29,8 miliard USD a přivítal více než 70 000 nových odběratelů

124. kantonský veletrh zaznamenal rekordní obrat ve výši 29,8 miliard USD a přivítal více než 70 000 nových odběratelů

124. edice čínského veletrhu pro dovoz a vývoz (kantonský veletrh neboli „veletrh") byla ukončena se zaznamenáním výrazného zvýšení objednávek na vývoz do zemí oblasti čínské iniciativy Pásu a cesty (BRI). Celkový obrat vývozu dosáhl 206,5 miliardy jüanů (29,8 miliardy amerických dolarů). Výstavy se zúčastnilo 77 733 nových odběratelů, což představuje nárůst o 2,34 %, a počet odběratelů ze zemí a regionů, které jsou součástí iniciativy BRI, vzrostl o 0,16 % na 84 578.

Veletrhu se zúčastnilo celkem 189 812 odběratelů z 215 zemí a regionů, přičemž sedm z deseti nejlepších odběratelů bylo ze zemí a regionů iniciativy BRI, jako je Indie a Rusko. Vývozní zakázky těchto zemí a regionů vzrostly o 2,7 % na 9,63 miliardy USD, což představuje 32,3 % celkové hodnoty objednávek a meziroční nárůst o 2,7 %.

Xu Bing, zástupce generálního ředitele Čínského centra zahraničního obchodu, uvedl: „Stále větší počet odběratelů z rozvojových zemí a rozvíjejících se trhů na veletrhu odráží optimalizovanou strukturu a neustále zlepšovanou kvalitu kupujících." Diverzifikovaní globální zákazníci mohou podnikům pomoci efektivně konsolidovat tradiční trhy, zkoumat vznikající a potenciální trhy a optimalizovat jejich uspořádání na mezinárodním trhu.

Obrat v oblasti strojních a elektronických výrobků dosáhl 16,187 miliardy USD, zatímco v oblasti lehkých průmyslových výrobků dosáhl částky 7,299 miliardy USD a u textilu a oděvů 1,514 miliardy USD.

Odběratelé z odvětví elektroniky a domácích spotřebičů představovali 40,2 % celkové návštěvnosti. Odběratelé, kteří měli zájem o spotřební zboží, představovali 31,3 % celkového počtu. Odběratelé domácích dekorací, dárků a strojního zařízení představovali 28,28 %, 26,82 % a 26,37 % celkového počtu kupujících.

Veletrhu se zúčastnilo 110 z 250 největších světových maloobchodníků, z toho 9 z 10 nejlepších, včetně společností Wal-Mart, Costco, Kroger, Schwartz, Carrefour, Home Depot, Wallgreens, Amazon a Aldi. K odběratelům, kteří využili sourcingové služby pro nadnárodní společnosti, patřili společnosti US Harbor Freight, Staples, Lifetime Brands, KESKO Group, Auchan a Lock & Lock Co., Ltd.

Více informací naleznete na webových stránkách: http://www.cantonfair.org.cn/en/index.aspx

O kantonském veletrhu

Čínský veletrh importu a exportu, známý také jako kantonský veletrh, se koná v Kantonu dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. Veletrh, který byl založen v roce 1957, je nyní komplexní výstavou s nejdelší historií, na nejvyšší úrovni, v největším rozsahu a s největším počtem výrobků, stejně jako nejširším zastoupením původu kupujících a s nejvyšším obchodním obratem v Číně.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/782828/Canton_Fair.jpg

KONTAKT: Paní Chloe Cai, +86-20-8913 8622, caiyiyi@cantonfair.org.cn

Keywords Čína-obchod-Canton Fair

Region
Asia, Australia

Category
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.