Společnost GCL System Integration zvyšuje forward guidance pro 1. pololetí roku 2018 na 20,41 milionu RMB - 30,02 milionu RMB

Ze ztrát do zisku, společnost může zopakovat výsledek z roku 2017

Společnost GCL System Integration (SZ: 002506) (GCL-SI), přední světový poskytovatel komplexních integrovaných energetických systémů, přehodnotila svou prognózu čistého zisku připadající na akcionáře v první polovině roku 2018 na hodnotu mezi 20,41 miliony RMB a 30,02 miliony RMB (3,05 milionu USD až 4,49 milionu USD), což odpovídá loňskému výsledku a představuje významný obrat ze ztráty, která byla předpokládaná v její zprávě o finančních výsledcích za první čtvrtletí.

Ve zprávě společnosti GSL-SI za první čtvrtletí byla čistá ztráta připadající na akcionáře 147 milionů RMB, přičemž předpokládaná ztráta výkonnosti ve stejném období se měla pohybovat v rozmezí od 100 milionů RMB do 0 RMB. Zisk společnosti GCL SI ve druhém čtvrtletí byl odhadován na přibližně 200 milionů RMB.

Podle oznámení za druhé čtvrtletí měla společnost GCL SI díky cyklické vrcholové sezóně ve fotovoltaickém průmyslu dostatečný počet objednávek, aby udržela vzrůstající výrobu a prodej. Přestože dopad opatření na omezení výroby solární energie „5.31 New Deal", jako je snížená domácí poptávka po fotovoltaických produktech, byl v instalované kapacitě čínských domácích solárních elektráren velmi citelný, společnost již přesměrovala své zaměření na zámořské trhy, aby diverzifikovala a rozšířila svou zákaznickou základnu. Podíl prodeje společnosti na zámořských trzích se rychle zvýšil ze 14 % v první polovině roku 2017 na současných 50 %. Velké zahraniční objednávky mají stabilizující vliv na výkon společnosti době, kdy je domácí solární průmysl volatilní.

Společnost GCL SI se přizpůsobila změnám na trzích, v průmyslové politice a potřebách zákazníků a proaktivně diverzifikovala své podnikání. Společnost prostřednictvím prémiových sociálních zdrojů provádí robustní obchodní činnost ve druhém pilíři s cílem zvýšit odolnost vůči riziku a ziskovost.

O společnosti GCL-SI

Společnost GCL System Integration Technology Co., Ltd. (002506 Shenzhen Stock) (GCL-SI) je součástí skupiny GOLDEN CONCORD (GCL). Společnost GCL-SI dodává komplexní integrované energetické systémy a je odhodlána stát se světovou jedničkou v oblasti solární energie.

KONTAKT: Echo Zhang, Mobil: 86 (0)512 6983 2911, 186 5168 6372, E-mail: zhangning_nj@gclsi.com

Keywords Čína-energie-finance-GCL-SI

Region
Asia, Australia

Category
Finance, economics
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.