123. kantonský veletrh byl ukončen se silným vzrůstem, kdy objem vývozu vzrostl o 3,1 procenta

123. čínský veletrh dovozu a vývozu, všeobecně známý jako Kantonský veletrh, byl ukončen se zveřejněním výrazného růstu hodnoty podepsaných obchodních dohod. Do konce veletrhu dosáhl celkový objem vývozu částky 189,197 miliard yuanů (30,08 miliardy USD), což představuje nárůst o 3,1 procenta oproti loňskému jarnímu veletrhu a nejvyšší výsledek za jarní výstavu během čtyř let.

Interaktivní vícekanálové zpravodajství sledujte zde: https://www.multivu.com/players/English/8326651-canton-fair-china-trade/

Strojírenské a elektronické výrobky stále vedou v objemu obchodu s obratem 15,89 miliardy USD, což představuje 52,8 % z celkového objemu. Lehké průmyslové zboží dosáhlo objemu transakcí 8 miliard USD, což bylo 26,6 procenta hrubého obratu a představuje 7,6 procentního nárůstu oproti minulému jaru. Textilní a oděvní transakce dosáhly částky 1,42 miliardy USD. Výstavní sektor značek měl také dobré výsledky, když zaznamenal transakce v hodnotě 10,07 miliardy USD, které představovaly 33,5 % hrubého obratu.

„Kantonský veletrh byl vždy věrný kvalitnímu vývoji a my jsme průběh výstavy ještě zlepšili pomocí inovativních technologií a také tím, že jsme ji učinili „zelenou" a přátelskou k životnímu prostředí. Vystavovatelé zaznamenali pozitivní pokrok v oblasti vývoje nových výrobků, budování značky a diverzifikace vývoje trhu," řekl Xu Bing, mluvčí Kantonského veletrhu a zástupce ředitele Čínského centra pro zahraniční obchod.

123. kantonského veletrhu jakožto nejvýznamnější mezinárodní výstavy v Číně se zúčastnilo 203 346 odběratelů z 214 zemí a regionů, což představuje meziroční nárůst o 5,3 % a nejvyšší počet za pět let. Počet odběratelů ze zemí zahrnutých do čínské iniciativy Pásu a cesty dosáhl 90 576, což představuje meziroční nárůst o 3,86 %.

123. kantonský veletrh také přivítal 1 076 globálních dodavatelských řetězců, z nichž 109 se řadí mezi 250 nejlepších takových společností na světě, včetně řetězců Walmart, Carrefour, Schwartz, Amazon a Aldi.

„Kantonský veletrh je přední platformou pro spojení světových výrobců a odběratelů. Díky optimalizaci rozvržení a struktury výstavy jsme schopni poskytnout přesné marketingové a srovnávací služby pro podporu dovozu a vývozu," dodal pan Xu.

O kantonském veletrhu

Čínský veletrh importu a exportu („Kantonský veletrh") se koná v Guangzhou dvakrát ročně každé jaro a podzim. Byl založen v roce 1957 a nyní je komplexní výstavou s nejdelší historií, nejvyšší úrovní, největším rozsahem a počtem produktů a také zákazníky nejrůznějšího původu a nejvyšším obchodním obratem v Číně.

KONTAKT: Paní Chloe Cai, Tel: +86-20-8913 8622, E-mail: info@cantonfair.org.cn

Keywords Čína-obchod-Canton Fair

Region
Asia, Australia

Category
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.