Srdce se vrátilo do Sněmovny

Praha 23. května (PROTEXT)

Srdce se vrátilo do Sněmovny Zdroj: PS PČR

Srdce se vrátilo do Sněmovny Zdroj: PS PČR

"Z toho, že se Srdce s láskou darované vrátilo po roce zase do Poslanecké sněmovny, mám upřímnou radost. Už loni sem přineslo příjemnou změnu. Sál, kde běžně probíhají napjaté debaty, naplňuje dnes radost a láska. Myslím tím opravdová, upřímná a hluboká láska. Nejen ta povrchní, kterou se oháníme, když chceme, abychom se zalíbili jiným.“ Tak zahájil dnešní setkání vítězů celostátní soutěže Srdce s láskou darované předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, který dal soutěži záštitu.

V hlavním zasedacím sále zasedly na místa poslanců téměř dvě stovky žáků se svými učiteli a vychovateli. Ti se do Prahy sjeli z různých koutů republiky jako nejlepší ze 4000 dětí z více než 120 škol, které se do třetího ročníku této soutěže zapojily. Na mnoha z nich probíhala školní kola, Srdcem žily opět celé obce. Do soutěže nakonec přišlo 200 přihlášek, z nichž vybrat tu nejlepší práci dalo porotě, ve které mimo jiné zasedali herci Studia Ypsilon Martin Dejdar, Jiří Lábus a Jan Jiráň s ředitelem Ypsilonky Janem Schmidem, hodně zabrat.

Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích. V mladší (MŠ a 1. a 2. třídy) zvítězila 1. A ze ZŠ Církevní ve Veselí nad Moravou s příspěvkem Srdce školácké věnovaným spolužačce, kterou postihla dopravní nehoda. Ve starší kategorii (3. až 9. ročníky základních škol) získala první místo 3. L ze ZŠ Jižní v Praze 4 s projektem Cesta světem nevidomých. Soutěžící prošli dlouhou cestou: od knihy přes divadelní představení, neviditelnou výstavu, výrobu hmatových a čichových srdíček a pexesa, návštěvu nevidomého učitele hudby až k předání srdcí ve škole pro zrakově postižené. Stejně jako v předchozích ročnících se hlasovalo na internetu, kde děti nasbíraly neuvěřitelných 100 tisíc hlasů. Nakonec vyhráli třeťáci ze ZŠ a MŠ Bořitov s Labyrintem srdce, který věnovali babičkám a dědečkům z Domova pro seniory v Černé Hoře.

Za myšlenkou soutěže Srdce s láskou darované stojí od počátku vydavatelství ANTECOM a společnost OPTYS, které jsou také jejími hlavními sponzory. Patronem je Studio Ypsilon. Dalším významným sponzorem je strojírenská firma FILÁK. K nim se letos připojily společnosti GUMEX, Magická Helena, Muzeum krajky ve Vamberku, Boutique hotel Radun, Jana Chmelařová, čokoládovna Pralinka a perníkárna JaJa. Hlavním mediálním partnerem je časopis AGE.

„Bohužel často zapomínáme na základní hodnoty, na nichž naše společnost došla až do dnešního dne. Jimi je právě láska a schopnost si vzájemně pomáhat. Dětem můžeme závidět, že na tyto přirozené hodnoty nezapomněly. Svoje city projevují upřímně, bez kliček a přetvářky. V tom se od nich máme co učit. Přál bych jim, aby jim tyto vlastnosti zůstaly,“ uzavírá předseda sněmovny.

Třetí ročník soutěže Srdce s láskou darované tedy slavnostně skončil. Ať žije nový ročník, o kterém se více dozvíte již brzy na www.srdceslaskou.cz a v časopise AGE.

Foto: Zdroj PSP ČR

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

Redakční servis: +420 602 313 176

produkce@antecom.cz

www.srdceslaskou.cz

www.age-management.cz

www.antecom.cz

priloha

priloha

priloha

priloha

priloha

Keywords ČR-sociální-školy-výtvarné-děti-firmy-Antecom

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Science, education and school system
Politics, public administration and courts
Media, society and lifestyle
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.