121. kantonský veletrh byl zakončen s obratem vyšším o 6,9 procenta

Čínský veletrh importu a exportu (kantonský veletrh) byl zakončen dodržením stabilního růstu jak výše obratu, tak počtu odběratelů. Celkový objem exportu na tomto veletrhu dosáhl meziročního růstu o 6,9 procenta, ve výši 206,36 miliardy yuanů (30,02 miliard USD).

Zvýšil se počet i kvalita zahraničních odběratelů

121. kantonský veletrh dosáhl také stabilního růstu počtu odběratelů. Celkový počet zahraničních odběratelů a účastníků činil 196 490, což je nárůst o 5,87 procenta ve srovnání se 119. kantonským veletrhem v roce 2016.

Počet odběratelů ze Severní a Jižní Ameriky se zvýšil nejvíce, meziročně o 9,6 procenta, zatímco počet odběratelů z Japonska, Ameriky, Kanady a Austrálie narostl v tomto pořadí meziročně o 12,57 procenta, 5,84 procenta, 4,53 procenta a 6,75 procenta. Veletrh navštívilo 88 574 odběratelů ze zemí a regionů Iniciativy pásu a stezky, s meziročním nárůstem o 8,55 procenta.

Xu Bing, mluvčí kantonského veletrhu a zástupce ředitele Čínského centra zahraničního obchodu, uvedl: „Posláním kantonského veletrhu je poskytnout komplexní výstavní platformu a služby pro vystavovatele a odběratele z celého světa. Letošního veletrhu se zúčastnilo 1 119 podniků mezinárodních řetězců. Na 121. kantonském veletrhu bylo 109 nově přihlášených maloobchodníků z 250 největších maloobchodních společností, včetně společností Walmart, Walgreen, Carrefour, Aldi, Tesco a Amazon."

Veletrh se rozvíjí: vystavovatelé investují více do designu a výzkumu a vývoje

Letošní veletrh byl zaměřen především na propagaci zahraničního obchodu a podporu dodavatelských strukturálních reforem. Mnozí vystavovatelé, jako např. Haier, Midea, TCL a Galanz, výrazně investovali do produktového designu a výzkumu a vývoje, aby posílili konkurenční výhody v technologii, kvalitě a službách a aby posunuli svůj obchod na vrchol hodnotového řetězce.

„Kantonský veletrh je nejen platformou pro mezinárodní obchod, využíváme také šedesátiletých zkušeností s mezinárodním trhem, abychom pomohli vystavovatelům vyrábět produkty, které zaujmou zahraniční odběratele mnoha způsoby," dodal pan Xu Bing.

122. kantonský veletrh bude zahájen 15. října 2017 a poskytne další mimořádnou výstavní platformu a prvotřídní služby pro všechny zúčastněné.

O kantonském veletrhu

Čínský veletrh importu a exportu, známý také jako kantonský veletrh, se od svého založení na jaře 1957 roku koná v Guangzhou dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.

Více informací na webových stránkách: http://www.cantonfair.org.cn/en/index.aspx

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/510203/Canton_Fair.jpg

KONTAKT: Paní Chloe Cai, Tel: +86-20-8913 8622, Email: caiyiyi@cantonfair.org.cn

Keywords Čína-obchod-trh-Canton Fair

Region
Asia, Australia

Category
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.