Společnosti Huawei a Infosys přicházejí s novým cloudovým finančním řešením k posílení Bank 3.0

Šanghaj 6. září (PROTEXT/PRNewswire)

Diana Yuan a Richard Longo společně oznamují nové řešení (PRNewsFoto/Huawei)

Diana Yuan a Richard Longo společně oznamují nové řešení (PRNewsFoto/Huawei)

Společnost Huawei dnes oznámila, že přichází na trh s inovací, která pochází ze spolupráce ve finančním sektoru. Jde o nové finanční cloudové řešení pro elementární část pocházející ze společné dílny společností Huawei a Infosys Finacle, jehož smyslem je vyřešit některé z výzev v oblasti informační technologie v bankovním a finančním sektoru. Nová inovace je založena na platformě Huawei FusionCloud a na prvním 32soketovém elementárním serveru na světě s názvem KunLun, integrovaném v rámci předešlého světového bankovního systému - Infosys Finacle, který obsahuje celou řadu produktů, jako jsou základní bankovní systém, online banking, mobile banking, management vztahů se zákazníkem a správa majetku. Nejlepší světová technologie pomáhá finančním institucím snížit celkové náklady na vlastnictví, zlepšit pružnost a urychlit digitalizaci.

Foto - http://photos.prnewswire.com/prnh/20160905/404047

Společnosti Huawei a Infosys Finacle oznámily vstup svého nového řešení na trh během akce HUAWEI CONNECT 2016 v Šanghaji. Společnost Huawei také uspořádala setkání na nejvyšší úrovni v rámci finančního odvětví na téma „Proměna informační technologie, banky na prahu digitální transformace". Setkání n nejvyšší úrovni se zúčastnilo více než 600 vedoucích představitelů firem finančního sektoru z celého světa, aby diskutovali o nejnovějších tématech z oblasti financí, jako jsou tržní transformace v bankovním sektoru, sdílení strategií z oblasti digitalizace bank, cloudové praktiky bank a makléřů, plánování migrace počítačů středního rozsahu, velké datové aplikace a inovace FinTech.

Huawei přichází s elementárním cloudovým řešením pro Bank 3.0

„Transformace" a „Inovace" byly hlavním bodem prezentací během setkání na nejvyšší úrovni v rámci finančního průmyslu Huawei 2016. Richard Longo, globální ředitel marketingu a partnerství ve společnosti Infosys, a Diana Yuan, prezidentka marketingu prodeje technologií v rámci Enterprise Business Group společnosti Huawei (Enterprise BG) společně na setkání na nejvyšší úrovni oznámili vstup elementárního cloudového řešení na trh. Podle slov paní Yuan: „Mocné síly přetvářejí finanční průmysl a pokud chceme být nadále konkurenceschopní, musíme se transformovat, což je ve skutečnosti velkou výzvou. Huawei považuje potřeby zákazníka za primární hnací sílu rozšiřování informační technologie. Spolupráce mezi společnostmi Huawei a Infosys nám umožní lépe chápat potřeby zákazníků a také vytvářet infrastrukturu informační technologie na základě tržních požadavků. Toto partnerství nám umožní spojit nejnovější inovace s detailními zkušenostmi v tomto oboru a zabezpečit společný vývoj řešení a zkušeností, které přesahují kapacitu každého z nás."

Brett King, průkopník v této oblasti a autor knihy BANK 3.0, přednesl svou klíčovou prezentaci pod názvem „Vítězné strategie a klíčové digitální trendy pro Bank 3.0". V rámci této prezentace uvedl: „Banka už není místo, kam chodíte, procesy, které souvisí s bankou, vykonáváte. To znamená, že Bank 3.0 radikálně změní chování světa, zákazníků a spotřebitelů. Bankovní karty ani hotovost už nebudou existovat. Zákazníci už nebudou využívat banku jako finanční kanál. Namísto toho se bankovnictví stane životním stylem. A banky se s touto změnou spotřebitelského paradigmatu musí vyrovnat a využívat technologie, jako jsou mobilní internet, inteligentní přístroje a interakce zařízení, aby se zákazník dostal do centra procesů. V podstatě to znamená, že banky musí revolučně změnit své pobočky, procesy, řízení a systémy. Pomocí inovací dokáží banky zvýšit vlastní efektivitu, zlepšit zákaznickou zkušenost, dosáhnout oboustranně výhodné situace stejně jako nové konkurenceschopnosti v éře digitalizace."

Banky přecházejí na plné cloudové služby

Gao Xulei, ředitel datových středisek čínské obchodní banky během své prezentace uvedl, že: „průzkumy v našem průmyslu prokazují, že 100 % respondentů pokládá bezpečnost za základní hodnotu při využívaní veřejného cloudu. Nyní máme inovaci, která dokáže vyřešit tuto zásadní obavu zákazníků." Gao dodal, že nejvyšší míry bezpečnosti dosáhneme kombinací kontrol a procesů včetně vysoce spolehlivé cloudové bezpečnosti, kontroly rizik a systémů auditu spojených se systémy datové bezpečnosti. Také poznamenal, že spolehlivá uživatelsky přátelská cloudová architektura potřebuje vysoce kvalitní fyzickou infrastrukturu a snadno dostupnou datovou architekturu.

Finanční služby informační technologie společnosti Huawei

Řešení od společnosti Huawei v oblasti financí se v současnosti soustředí na tři hlavní oblasti: platforma, data a služby. Pokrývají všechny procesy (vstupní, středové a výstupní) včetně finančního cloudu, velkých dat, kontroly rizika v reálném čase, upgradu serveru, mobilních financí, základních účetních dat a urychlení uzávěrky.

Společnost Huawei poskytuje služby více než 300 finančním institucím na celém světě, včetně šesti z desíti největších světových bank. Společnost Huawei uzavřela rozsáhlá partnerství s dvanácti největšími bankami na světě.

KONTAKT: Zhang Xin, +86-755-8924-7562, zhangxin83@huawei.com

Keywords Čína-komunikace-počítače-banky-Huawei

Region
Asia, Australia

Category
IT, telecommunications
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.