Společnost NetGem představuje nový NetBox Cable

LAS VEGAS 15. dubna (PROTEXT/ots)

Tak, jak se provozovatelé televizního a rozhlasového vysílání sjíždějí do Las Vegas na výroční zasedání NAB'99 pořádané ve dnech 19. až 22.dubna národním sdružením rozhlasových a televizních provozovatelů, představuje přední evropský výrobce boxů "set-top" NetGem nejnovější typ NetBoxu, takzvaný NetBox Cable. Vzhledem k předpokládanému růstu poptávky po internetových platformách s vysokou šířkou pásma pro domácí využití se společnost NetGem rozhodla na tuto situaci zareagovat vytvořením prvního interaktivního boxu typu "set-top" na bázi Linux-OS, který bude pro spojení využívat kabelu. Výsledkem je vysokorychlostní platforma s neobvykle vysokou úrovní stability, výkonu a citlivosti, což je dokonalý doplněk stále se rozšiřující škály produktů firmy NetGem, které přeměňují televizi na nový a interaktivní subjekt dneška a budoucnosti.

NetBox Cable integruje kabelový modem MCNS a DAVIC uvnitř NetBoxu, což kabelovým operátorům umožňuje poskytovat velmi úspornou platformu pro rychlý přístup na Internet, IP telefonii a videostreaming pro novou skupinu uživatelů, kteří hledají nejnovější prvky v internetovské technologii, funkčnosti a aplikacích. NetBox Cable rovněž umožní sekundární spojení domácích počítačů. S novým NetBoxem Cable společnost NetGem přidává k již existujícím NetBoxům PSTN a ISDN další produkt připravený pro celosvětové využití.

NetBox Cable, který bude komerčně dostupný ve čtvrtém čtvrtletí 1999, společnosti NetGem pomůže dostat televizi na novou úroveň, protože ji povýší od jednoduchého monitoru k celosvětové síti a přemění ji tak na nové prostředí, kterému říkáme "Internet-enriched TV", tedy "Internetem obohacená televize."

Inovativní technologie společnosti NetGem spolu s novým OS na bázi Linux společnoti NetBox přináší větší výkon, stabilitu a flexibilitu do předního evropského interaktivního boxu "set-top", čímž vytváří nové standardy charakterizované snadným použitím a funkčností při prohlížení internetových stránek, zasílání hlasové a textové elektronické pošty a při zajišťování služeb "homebanking" a "e-commerce" pomocí obvodů "smart card".

NetGem je soukromou společností. Na prvostupňovém financování společnosti se sídlem v Paříži se podílejí známé podniky startovního kapitálu Galileo a CDC Innovation. Primární emise akcií je plánována na druhou polovinu letošního roku.

Poznámka:

NetGem SA je soukromá společnost, kterou v roce 1996 v Courbevoie poblíž Paříže založil Joseph Haddad a Olivier Guillaumin. NetGem byla první společností, která předvedla a v masovém měřítku začala vyrábět interaktivní boxy "set-top" pro podniky a spotřebitele v Evropě s názvem NetBox. Další informace je možné získat na adrese http://www.netgem.com.

NetBox

NetBox byl speciálně vyvinut pro to, aby nabídl přístup na Internet přes běžnou televizi. NetBox je založen na softwarové a hardwarové architektuře vyvinuté společností NetGem a může být snadno upraven pro potřeby předních telekomunikačních provozovatelů, maloobchodníků, bank a mediálních skupin v Evropě. V partnerství s těmito korporacemi je nyní Netbox dostupný na trzích v 15 zemích v Evropě.

Jeho největším úspěchem je kvalita celoobrazovkového displeje na televizním přijímači díky jeho unikátním grafickým možnostem 640 krát 480 pixelů, tedy jako na desktopovém PC. To znamená, že načtení webových stránek není na obrazovce deformované. Přístup na Internet přes NetBox není omezený na licenční on-line služby.

Číslo stánku S5818

Sands Convention Center

telefon během přehlídky

(USA) 702-239-0822

Kontakt: David R. Ostroff

ots Original Text Service: NetGem SA

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: David Ostroff ze společnosti NetGem SA tel. (Francie) +33-1-46-91-98-88, nebo fax, +33-1-46-91-98-89, nebo david.ostroff@netgem.com; nebo Patrick Frison-Roche nebo Carole Lollia-Simon +33-1-49-04-41-50, nebo fax, +33-149-04-41- 51, nebo patrickf@text100.fr, oba z Text 100 Public Relations, pro NetGem SA

Webová stránka: http://www.text100.com

http://www.netgem.com

Keywords NetGem

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.